Rozhodla sa prejsť na druhú stranu: Slovenská biatlonová hviezda ukončila kariéru

Ivona FialkováIvona Fialková Zdroj: SITA/AP/NTB/Terje Bendiksby

BRATISLAVA - Slovenská biatlonistka Ivona Fialková sa rozhodla vo veku 28 rokov ukončiť kariéru profesionálnej športovkyne. Oznámila to dnes na svojom Instagrame.

Ivona spolu so svojou sestrou Paulínou boli do nedávnej doby dve najväčšie hviezdy ženského slovenského biatlonu. Nasledujúcu sezónu však nebudú reprezentovať ani jedna zo sesterskej dvojice, keďže Paulína čaká prírastok do rodiny a Ivona sa rozhodla pre definitívny koniec.

"Ahojte, priatelia. Nie je vôbec ľahké urobiť rozhodnutie o konci biatlonovej kariéry, aj preto píšem tento príspevok až teraz v lete. Moja cesta profesionálnej športovkyne sa končí. Rozhodla som sa na základe osobných ale aj zdravotných dôvodov.

Vrcholový šport bol doteraz môj život a priznám sa, často som mala pocit, že som tomu dala viac, ako sa mi vrátilo v podobe výsledkov. Teraz spätne, keď sa obzriem na moje výsledky a vidím 5 miesto na OH, 6 miesto na MS a viaceré TOP 10, som na seba hrdá a rovnako hrdá som na náš tím #fialky a všetko, čo sme za tie roky spolu zvládli.

Športovať na Slovenku nie je vždy jednoduché. Držala to pokope rodina, VŠC Dukla, sponzori, aktuálne vedenie zväzu a aj vy fanúšikovia, ktorí ste fandili v dobrom aj zlom. ĎAKUJEM. V biatlone sa často používa fráza, prechádzam na druhú stranu. Som zvedavá ako tam bude," napísala Ivona Fialková na svojom Instagrame.

Viac o téme: Ivona Fialková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram/ivka.fialkova
  • Zdroj: športky

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy