TOUR DE FRANCE 2023 VIDEO Bol tam aj Peter Sagan: Divák spôsobil hromadnú nehodu v 15. etape!

Cyklistický pelotón s dánskym cyklistom Jonasom Vingegaardom (uprostred) v žltom drese vedúceho pretekára prechádza počas 15. etapy 110. ročníka cyklistických pretekov Tour de France na trati Les Gets Les Portes du Soleil - Saint-Gervais Mont-Blanc.Cyklistický pelotón s dánskym cyklistom Jonasom Vingegaardom (uprostred) v žltom drese vedúceho pretekára prechádza počas 15. etapy 110. ročníka cyklistických pretekov Tour de France na trati Les Gets Les Portes du Soleil - Saint-Gervais Mont-Blanc. Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

LES GETS - Jeden z divákov zapríčinil hromadný pád v nedeľňajšej 15. etape cyklistickej Tour de France.

Jeho súčasťou bolo zhruba 20 cyklistov vrátane Američana Seppa Kussa. Jazdec Jumba-Visma je jeden z kľúčových tímových kolegov vedúceho pretekára a obhajcu víťazstva Jonasa Vingegaarda z Dánska.

K incidentu prišlo 128 kilometrov pred cieľom horskej etapy z Les Gets do St-Gervais. Divák stál príliš ďaleko od kraja a rukou narazil do Kussa, ktorý spadol spolu s ďalšími zhruba dvadsiatimi jazdcami.

Dvadsaťosemročný Američan je v kopcovitých a horských etapách hlavný pomocník Vingegaarda. Bezprostredne po páde však neodstúpil žiadny z pretekárov. Informácie priniesla DPA.

Viac o téme: Peter Sagan Sepp Kuss Jonas Vingegaard
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá