VIDEO Rozprávka so šťastným koncom: Neskutočné, čo sa podarilo českej ikone

Barbora Strýcová a jej parťáčka Sie Šu-wej sa tešia zo zisku trofeje na WimbledoneBarbora Strýcová a jej parťáčka Sie Šu-wej sa tešia zo zisku trofeje na Wimbledone Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Za rozprávku so šťastným koncom označila česká tenistka Barbora Strýcová nečakaný triumf vo štvorhre Wimbledonu.

Na slávnom grandslame uspela v rámci svojho rozlúčkového turné s taiwanskou parťáčkou Sie Šu-wej a spoločne zopakovali úspech z roku 2019. Novinárom Strýcová povedala, že tohtoročný titul radí o niečo vyššie, než ten predchádzajúci, pretože odvtedy priviedla na svet syna Vincenta. Uviedla tiež, že napriek úspechu neplánuje rozlúčku predčasne ukončiť a ďalej cieli na turnaj WTA v Prahe a septembrové US Open.

"Chvíľu som sa bála, či je to vôbec všetko pravda. Mala som tu ale toľko ľudí a toľko z nich ma už uštiplo, že to pravda je. Teším sa, ako si to teraz užijem. Je to až na neuverenie, čo sa nám podarilo," uviedla Strýcová.

Tridsaťsedemročná rodáčka z Plzne sa vrátila na kurty po materskej pauze tento rok v apríli. Počas finále proti austrálsko-belgickému páru Storm Hunterová, Elise Mertensová sa často povzbudzovala. Po využitom mečbale, ktorý spečatil víťazstvo 7:5, 6:4 padla radosťou na wimbledonský trávnik.

"Neverila som, že Šu-Wej zahrá pri mečbale taký uhol. V ten moment som len spadla na kolená a neverila tomu. Pozrela som sa na ňu, na celú svoju rodinu a bolo to neuveriteľné. Neskutočný pocit," rozprávala Strýcová.

Happy end

Tohtoročný titul zo štvorhry stavala vyššie, než ten pred štyrmi rokmi. Aj z hľadiska okolností, ktoré mu predchádzali. "Za týmto je veľký príbeh, ktorý obnáša to, že som porodila môjho milovaného syna. So Šu-Wej sme navyše nehrali strašne dlho. Táto rozprávka je napísaná do konca a má happy end. Som za to strašne rada, pretože som si to veľmi priala," doplnila Strýcová.

Dokázali sme to! Sie Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Počas finále ju v hráčskej lóži podporoval priateľ, členovia tímu, sestra, neter aj kouč David Kotyza. "Ten tu so mnou zostal kvôli tomuto zápasu. Veľmi si to vážim, pretože sme tu v roku 2019 prežili neuveriteľný úspech. Boli tam dôležití ľudia, ktorých som tam chcela mať," povedala bývalá svetová jednotka vo štvorhre. 

Večera šampiónov

Úspech chystá poriadne osláviť. Ako prvá sa tešila na večeru šampiónov, kde sa stretne s víťazkou dvojhry Markétou Vondroušovou. "Ešte sme sa po jej triumfe nevideli, ale písali sme si. Keď ma pustíte, pôjdeme na ples a tam sa uvidíme," usmiala sa Strýcová. "Určite budú dlhé oslavy. Asi si dáme zopár pohárov," doplnila.

Napriek podarenej bodke za Wimbledonom však chce ďalej dokončiť rozlúčkové turné, ako si naplánovala. "Áno, turnaj v Prahe a US Open stále plánujem. Musí mi to všetko prejsť hlavou, ale mám to stále naplánované," dodala česká tenistka.

Viac o téme: Barbora Strýcová Elise Mertensová Sie Šu-wej Wimbledon 2023 Storm Hunterová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Wimbledon
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy