Všetky postupy vybojovali Slovensku ženy: Do štvrťfinále postúpilo päť slovenských lodí

Zuzana PaňkováZuzana Paňková Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Všetky tri Slovenky postúpili na domácich MEJ v Čunove do vyraďovacej fázy kajak krosu v kategórii do 23 rokov. Medzi najlepšiu šestnástku sa naopak neprebojoval ani jeden z ich rovesníkov medzi mužmi.

Na domácom kanáli podala najlepší výkon Zuzana Paňková, ktorá postúpila z tretieho miesta. Ivana Chlebová obsadila dvanáste a Soňa Stanovská trináste miesto. Z mužov mal najbližšie k postupu Peter Mráz na 21. pozícii, na šestnásteho Davida Patersona mu chýbalo 1,20 sekundy.

Do štvrťfinále juniorského kajaku dve ženské lode

Do štvrťfinále kajak krosu na MEJ v Čunove postúpili dve slovenské lode. Obe miestenky vo vyraďovacej fáze zaistili juniorky - kvalifikovali sa Sandra Krutá a Karolína Abrahamová.

Krutá skončila trinásta, o pozíciu pred Abrahamovou. Karolína Lukáčová bola sedemnásta, no na postup jej chýbalo vyše päť sekúnd. Z mužskej juniorskej časovky sa nekvalifikoval žiadny domáci pretekár, najlepší výsledok dosiahol Richard Rumanský, skončil na 22. pozícii a od ďalšej fázy ho delilo 1,24 sekundy.

Viac o téme: Slovensko Zuzana Paňková