FOTO+VIDEO 12-tisíc divákov v Trnave zažilo aj netradičný moment: Kotol odpálil veľkú šou!

Na snímke fanúšikovia počas zápasu k oslavám storočnice Spartaka TrnavaNa snímke fanúšikovia počas zápasu k oslavám storočnice Spartaka Trnava Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalový Spartak Trnava si užil v sobotu na štadióne Antona Malatinského oslavy 100. výročia vzniku klubu duelom proti španielskej Valencii.

Pred viac ako 12-tisíc divákmi dokázali Trnavčania vzdorovať kvalitnému súperovi, ktorý zvíťazil tesne 1:0 po góle z pokutového kopu. Vyznamenali sa aj domáci fanúšikovia, ktorí pripravili predzápasové choreo a aj oslavný ohňostroj počas druhého polčasu.

Spartak začal proti šesťnásobnému majstrovi španielskej La Ligy nebojácne. Domáci hráči sa dokázali v prvej štvrťhodine držať na lopte a v 10. minúte si vypýtali pokutový kop, no Marko Djuričin z bieleho bodu zaváhal.

12-tisíc divákov, rozhodli penalty

Následne zapla Valencia na vyššie obrátky a výsledkom toho bola penalta aj na opačnej strane. V 25. minúte ju premenil autor jediného presného zásahu Alberto Mari. Domáci hlavný tréner Michal Gašparík však hodnotil duel pozitívne: "Nepamätám si takúto návštevu na prípravný zápas, možno ani nebola. Musíme si to vážiť, že sem prišlo na prípravu 12-tisíc ľudí, aj keď sa oslavuje storočnica.

Jediné mínus zápasu je, že sme nedali nejaký gól, pretože šance sme mali. To mi chýbalo, že sme baviacim sa ľuďom na tribúnach neponúkli radosť. Dali sme šancu 20 hráčom, a myslím si, že vo väčšine úsekov zápasu to bolo v poriadku. Súper ukázal kvalitu, na čom potrebujeme popracovať.

Veľa chalanov s nami ešte veľa  netrénovalo, niektorí majú fyzické manko. Presne na to bol tento duel výborný, pretože nám ukázal, kto je dobre pripravený, ale aj tých, ktorí ešte musia potrénovať."

Zaujímavosťou bol oslavný ohňostroj po hodine hry, ktorý prišiel počas prestávky na občerstvenie hráčov. Hráči Spartaka sa pochytali za ramená a sledovali prácu domáceho "kotla". "Na toto bol ten zápas, aby si to ľudia užili. Preto sem išli, možno ich ani tak nezaujíma výsledok, ale zaujímala ich šou. Veľa ľudí príde práve kvôli ´pyru´, bolo znovu niečo nové.

Potom sa trochu ťažšie hralo, keďže z ohňostroja zostalo na trávniku veľa umelej hmoty. Bolo to však pekné a všetci sme si to užili," povedal Gašparík.

Choreo dotváral dobový článok z Trnavských novín

Zápasu predchádzalo na štadióne Antona Malatinského obrovské choreo za sprievodu legendárnej nástupovej skladby "Il Silenzio". Na jednej z bočných tribún sa rozprestieral chronologický vývoj loga počas celého storočia trnavského futbalu. Na tribúne, ktorú okupuje trnavský fanklub, sa týčili siluety trnavských legiend Antona Malatinského, Jozefa Adamca i Ladislava Kunu.

Na snímke fanúšikovia počas Galéria fotiek (8) Fanúšikovia Trnavy počas osláv storočnice Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Celé choreo dotváral dobový článok z Trnavských novín, ktorý vyšiel 30. mája 1923. "Bolo to neskutočné. Keď som išiel na ihrisko ako kapitán, tak som sa iba pozeral a hovoril si ´wau´. Klobúk dole. Fantázia, že toto klub dokázal zorganizovať, za to im patrí vďaka," vyzdvihol oslavy jubilea kapitán Spartaka Kristián Koštrna.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Valencia CF Michal Gašparík