Messi po víťazstve na MS vo futbale len krúti hlavou: Dievčatá, čo sú to za výkony?

Sklamané futbalistky Argentíny po zápase s JARSklamané futbalistky Argentíny po zápase s JAR Zdroj: SITA/AP/Andrew Cornaga

DUNEDIN - Futbalistky Argentíny v druhom zápase na majstrovstvách sveta dohnali dvojgólové manko proti Juhoafričankám a remizovali s nimi 2:2.

Oba tímy získali prvý bod, výber JAR vôbec prvý v histórii na šampionátoch a hrozí im vyradenie. Švédky a Talianky majú tri body a pred sebou dve stretnutia.

Juhoafričanky v novozélandskom Dunedine držali náskok dvoch gólov do 74. minúty. Potom sa rýchlo presadili Sophia Braunová a Romina Núňezová. Obrat ale argentínske hráčky k víťazstvu nedotiahli a na rozdiel od mužskej reprezentácie, ktorá v decembri získala na MS v Katare titul, majú k postupu do osemfinále ďaleko.

Angličanky s druhým víťazstvom

Futbalistky Anglicka uspeli aj vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte. V austrálskom Sydney zvíťazili nad Dánskom 1:0 a so šiestimi bodmi sú na čele tabuľky D-skupiny. O triumfe Angličaniek rozhodla v 6. minúte Lauren Jamesová.

Futbalistky Číny zvíťazili vo svojom druhom stretnutí na svetovom šampionáte. V austrálskom Adelaide zdolali reprezentantky Haiti 1:0, v 74. minúte o tom z pokutového kopu rozhodla Wang Šuang.