VIDEO Tréner Trnavy prezradil bizarnú príhodu: Návšteva fanúšika mala netradičný dôvod

Tréner Trnavy Michal GašparíkTréner Trnavy Michal Gašparík Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava zvládli odvetný duel 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) a domácim víťazstvom 4:1 nad lotyšským FC Auda spečatili svoj postup.

Mužstvo Michala Gašparíka rozhodlo o triumfe počas prvého polčasu, keď počas desiatich minút strelilo tri góly. Prvý zápas sa skončil nerozhodne 1:1.

Trnavu čaká v 3. predkola EKL rovnako ako minulý rok poľský tím. Lech Poznaň po triumfe 3:1 nad litovským Kauno Žalgiris v prvom zápase zvíťazil aj v odvete na ihrisku súpera 2:1.

Víťaz Slovenského pohára odohrá prvý duel 10. augusta v Poznani, odveta bude o týždeň neskôr na štadióne Antona Malatinského. "Fanúšikom sme dali ďalšie predkolo, ľudia tu žijú futbalom. Príde Lech Poznaň, začína sa od 0:0 a my do toho dáme maximum. Uvidíme, ako to dopadne," skonštatoval Gašparík.

Zároveň prezradil aj kurióznu príhodu, ktorá sa odohrala v deň zápasu s lotyšskou Audou. "Som rád, že sme ľuďom dali ďalšie predkolo. Od rána mi chodili správy, fanúšikovia mi často diktujú, kto má a kto nemá nastúpiť. V Trnave jednoducho žijú futbalom.

Aj na sociálnych sieťach mi chodia zostavy. Dokonca jeden pán dnes ráno prišiel ku mne domov. Niečo sa mu snívalo, nemal dobrý pocit a povedal mi, že koho určite nemám postaviť do zostavy." Konkrétneho hráča však tréner Gašparík radšej verejne neprezradil.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Michal Gašparík
  • Zdroj: TASR, športky