Nič pre slabé žalúdky: Nervy a vypätie až do konca, kolíska futbalu naďalej sníva svoj sen

Chloe Kellyová a Alex Greenwoodová sa tešia po premenenom pokuse v penaltovom rozstreleChloe Kellyová a Alex Greenwoodová sa tešia po premenenom pokuse v penaltovom rozstrele Zdroj: SITA/AP/Tertius Pickard

BRISBANE - Futbalistky Anglicka postúpili do štvrťfinále majstrovstiev sveta.

V pondelkovom osemfinále v austrálskom Brisbane remizovali s Nigériou 0:0 v riadnom hracom čase i po predĺžení a o triumfe rozhodli v jedenástkovom rozstrele (4:2). V ďalšej fáze nastúpia proti Kolumbii alebo Jamajke.

Nigérijčanky nevyužili na konci riadneho hracieho času a ani v predĺžení vylúčenie Lauren Jamesovej. V rozstrele nepremenili prvé dva pokusy a rozhodujúcu jedenástku vsietila v štvrtej sérii Alex  Greenwoodová.

Futbalistky Austrálie postúpili do štvrťfinále majstrovstiev sveta. V pondelkovom osemfinálovom stretnutí v Sydney vyhrali nad Dánskom 2:0. V ďalšej fáze nastúpia proti Francúzsku alebo Maroku. Víťazný gól vsietila v 29. minúte Caitlin Foordová a triumf poistila v druhom polčase Hayley Rasová.