Ruská dopingová hriešnička z OH 2014 už vie, čo ju čaká: Kde sa skrýva skutočná pravda?

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

SOUL - Medzinárodný olympijský výbor sa nebude zaoberať priznaním ruskej krasokorčuliarky Adeliny Sotnikovovej k užívaniu dopingu v roku 2014. Na ZOH v Soči získala zlato v súťaži žien, keď kontroverzne vyhrala pred Kórejčankou Yu Na Kimovou.

Kórejský olympijský výbor sa v piatok obrátil na MOV ohľadom priznania Sotnikovovej. "Výbor vyhlásil, že Sotnikovová mala negatívnu A-vzorku v roku 2014 a nezaregistroval žiadne porušenie antidopingových pravidiel počas rozsiahleho testovania ruských športovcov v roku 2017," citovala z vyhlásenia KSOC agentúra Yonhap.

Na platforme Youtube sa minulý mesiac objavilo video, v ktorom bývalá krasokorčuliarka priznala pozitívny dopingový test z roku 2014. Jej B-vzorka však mala byť čistá. Video medzičasom zmizlo z portálu.

V Soči zdolala úradujúcu držiteľku zlata Yu Na Kimovú o viac ako päť bodov a jej výkon i hodnotenie porotcov vyvolalo kontroverziu. Neskôr ju obvinili z manipulácie so vzorkami a samotná krasokorčuliarka v spomínanom videu priznala, že sa na tube s jej vzorkou objavili škrabance.

Viac o téme: Rusko Adelina Sotnikovová ZOH 2014 Soči
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy