Desaťgólová prestrelka a dráma až do úplného konca: Mladíci sa s turnajom rozlúčili derby s Českom

Slovenská hokejová sedemnástka
Slovenská hokejová sedemnástka Zdroj: hockeyslovakia.sk

CHOMUTOV - Slovenskí hokejisti do 17 rokov zakončili svoje účinkovanie na Turnaji piatich krajín v českom Chomutove prehrou 4:6 s domácimi rovesníkmi. Na podujatí obsadili so ziskom štyroch bodov konečné štvrté miesto.

Zverenci trénera Ivana Králika nezachytili úvod a po prvej tretine prehrávali 1:4. Duel však dokázali zdramatizovať aj zásluhou dvoch presných zásahov Andreasa Straku a znížili na rozdiel jedného gólu. V závere odvolali brankára, no v power play inkasovali do prázdnej bránky, keď domáci Adam Novotný zavŕšil hetrik.

Mladí Slováci predtým na turnaji prehrali s USA 3:5, so Švajčiarskom 0:1 po predĺžení a zdolali Nemecko 6:3.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov v Chomutove

Česko - SLOVENSKO 6:4 (4:1, 1:3, 1:0)
Góly: 1. Novotný (Holub), 9. Pekař (Höhlig), 15. Rozsíval (Fasner, Netušil), 18. Rozsíval (Pšenička), 33. Novotný, 60. Novotný - 7. Lacko (Dravecký), 25. Straka (Nemec), 32. Mišiak (Straka), 40. Straka (Dravecký, Saloň). Rozhodovali: Micka – Ondráček, Šimánek (všetci ČR), vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR 17: Brezáni – V. Dravecký ml., Goljer, Rusznyák, Tkáč, Kršák, Čapoš, Vajko, Kohút – A. Nemec, Čunderlík, Tomka – Saloň, Straka, Baláž – A. Mišiak, Lacko, Plančár – Balko, Mišák

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Králik, tréner SR 17: "Zápas sme si pokazili prvou tretinou, v ktorej sme urobili veľké množstvo chýb. Tie nás pripravili o lepší konečný výsledok, keďže od druhej tretiny sme sa zdvihli a začali sme viac bojovať a lepšie korčuľovať. Zároveň sme sa potom vyhýbali zaváhaniam.

V medzinárodných zápasoch musia hrať chlapci naplno celých šesťdesiat minút a nemôžu nič vypustiť. Podobným spôsobom sme si v úvodnej tretine prehrali aj prvý duel s Američanmi. Je to pre hráčov ponaučenie, že sa musia na zápasy lepšie mentálne pripraviť."

Konečná tabuľka Turnaja piatich krajín:

1. Česko       4 4 0 0 0   22:14   12
2. USA         4 3 0 0 1   30:15    9
3. Švajčiarsko 4 1 1 0 2   11:14    5
4. SLOVENSKO   4 1 0 1 2   13:15    4
5. Nemecko     4 0 0 0 4   12:30    0

Viac o téme: Turnaj piatich krajín Slovensko 17 Ivan Králik Česko 17 Adam Novotný Andreas Straka