MS v dráhovej cyklistike: Holanďan Hoogland a Belgičanka Kopecká vybojovali zlaté medaily

Jeffrey Hoogland a jeho víťazné oslavy v cieliJeffrey Hoogland a jeho víťazné oslavy v cieli Zdroj: SITA/AP/Tim Goode/PA

GLASGOW - Belgičanka Lotte Kopecká triumfovala v bodovacích pretekoch na MS v dráhovej cyklistike v Glasgowe. Získala 39 bodov, strieborná Austrálčanka Georgia Bakerová zaostala o osem. Bronz si odniesla Japonka Cujaka Učinová so 14 bodmi.

Holanďan Jeffrey Hoogland zvíťazil v utorňajších pretekoch na 1 km s pevným štartom. V tejto disciplíne získal tretí titul majstra sveta za sebou. Na stupňoch medailistov ho doplnili Austrálčania - strieborný Matthew Glaetzer a bronzový Thomas Cornish.

Holandskí reprezentanti Jan-Willem van Schip a Yoeri Havik získali zlaté medaily v disciplíne madison na MS v dráhovej cyklistike. Vo vyrovnanom súboji na 200 kôl (50 km) napokon odsunuli na striebornú priečku Britov Olivera Wooda a Marka Stewarta. Bronz si odniesli Novozélanďania Aaron Gate a Campbell Stewart.

MS v dráhovej cyklistike

muži - 1 km s pevným štartom: 1. Jeffrey Hoogland (Hol.) 58,222 s, 2. Matthew Glaetzer (Aus.) 58,526, 3. Thomas Cornish (Aus.) 58,822; 4

madison: 1. Holandsko (Jan-Willem van Schip, Yoeri Havik) 37 bodov, 2. Veľká Británia (Oliver Wood, Mark Stewart) 35, 3. Nový Zéland (Aaron Gate, Campbell Stewart) 34

ženy - bodovacie preteky: 1. Lotte Kopecká (Belg.) 39 bodov, 2. Georgia Bakerová (Aus.) 31, 3. Cujaka Učinová (Jap.) 14

Viac o téme: MS v dráhovej cyklistike Jeffrey Hoogland Lotte Kopecká Georgia Bakerová Cujaka Učinová Yoeri Havik