VIDEO Zázrak z Faerských ostrovov ďalej šokuje Ligu majstrov, súboj Slovákov v Kodani nemal víťaza

Lukáš Haraslín (vľavo) a Rasmus Falk pri lopteLukáš Haraslín (vľavo) a Rasmus Falk pri lopte Zdroj: SITA/AP/Mads Claus Rasmussen

KODAŇ - Futbalisti Sparty Praha uhrali bezgólovú remízu v úvodnom zápase 3. predkola Ligy majstrov na pôde FC Kodaň. V utorkovom stretnutí mal prevahu dánsky tím, no nedokázal zužitkovať svoje šance, hostia si vypracovali len jednu strelu na bránu.

V domácom drese odohral celý duel slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro, na druhej strane bol do 76. minúty na ihrisku Lukáš Haraslín. Ten mal veľkú príležitosť už v 12. minúte, keď sa dostal za obranu, kľučkou obišiel brankára, ale tiesnený spadol a nezakončil.

Kodaň trafila dvakrát brvno, svoj tlak vystupňovala v závere, no hosťom pomohol ich dánsky brankár Peter Vindahl. Pred domácou odvetou, ktorá sa bude hrať 15. augusta, si tak udržali dobrú šancu na postup.

Lukáš Haraslín a brankár Galéria fotiek (2) Lukáš Haraslín a brankár FC Kodaň Kamil Grabara Zdroj: SITA/AP/Mads Claus Rasmussen

V ďalšom zápase zvíťazil Raków Čenstochová doma nad cyperským Arisom Limassol 2:0. V drese hostí odohral prvý polčas slovenský stredopoliar Július Szöke. Zdolaný tím z tohto dvojzápasu bude súper Slovana Bratislava v play off Európskej ligy v prípade, že slovenský majster vypadne s Maccabi Haifa.

Senzácia Ligy majstrov opäť šokovala

Ani piate stretnutie v predkolách LM neprehral Klaksvík, ktorý si v minulých dvojzápasoch prekvapujúco poradil s Ferencvárosom Budapešť a švédskym Häckenom. Celok z Faerských ostrovov na domácej pôde prehrával s Molde po Eikremovom góle zo 49. minúty, o štvrť hodiny neskôr ale vyrovnal ukrytou strelou na prednú tyč Frederiksberg. Tridsaťjedenročný záložník navyše v 86. minúte pridal po brejku druhý zásah a v predkolách dal šesť z doterajších ôsmich gólov svojho tímu.

Na víťaza duelu Klaskvík - Molde narazí lepší z dvojstretnutia Olimpija Ľubľana - Galatasaray. V úvodnom súboji v Slovinsku uspeli favorizovaní tureckí šampióni 3:0.

Veľký krok k postupu urobil aj PSV Eindhoven, ktorý si na svojom ihrisku poradil 4:1 s rakúskym Sturm Graz. Domáci nasádzali tri góly už do 32. minúty, dvakrát sa trafil kapitán De Jong. Rovnaký náskok do vonkajšej odvety ako PSV má aj Braga po výhre 3:0 nad srbským tímom Bačka Topola.

Úvodný zápas medzi AEK Atény a Dinamom Záhreb bol odložený po pondelňajšom strete fanúšikov, pri ktorom bol ubodaný priaznivec gréckeho klubu. Hrať sa bude 19. augusta.