Pošlite víťazné pozdravy pod epický Matterhorn: Švajčiarska banda nedala nikomu nárok na triumf

Na snímke švajčiarski cyklisti, vzadu zľava Nicolas Halter, Nino Schurter a Dario Lillo, v popredí zľava Ronja Blöchlingerová, Anina Hutterová a Linda InderganováNa snímke švajčiarski cyklisti, vzadu zľava Nicolas Halter, Nino Schurter a Dario Lillo, v popredí zľava Ronja Blöchlingerová, Anina Hutterová a Linda Inderganová Zdroj: TASR/AP/PA/Jane Barlow

GLASGOW - Švajčiarski horskí cyklisti vyhrali v stredu miešanú štafetu na MS v Glasgowe.

Šestica v zložení Dario Lillo, Nicolas Halter, Linda Indergandová, Ronja Blöchlingerová, Anina Hutterová a Nino Schurter dosiahla čas 1:05:42 hodiny. Ich náskok na druhé Francúzsko bol deväť sekúnd, pódium doplnili Dáni s mankom 41 sekúnd.

Švajčiari figurovali istú časť pretekov až na šiestom mieste, vedenie prevzali v poslednom šiestom kole a Schurter ho už dokázal udržať do cieľa a obhájiť tak titul z Les Gets. Na prvej priečke boli najdlhšie Briti, viedli dve kolá, no počas jazdy Emily Carrickovej-Andersonovej sa začali prepadať a nakoniec skončili na šiestom mieste.