VIDEO Futbal je prostá hra a zázraky sa dejú: Belasí, hlavy hore, nádej i šanca sú stále živé

Radosť Slovanistov z vyrovnania na 1:1 proti HaifeRadosť Slovanistov z vyrovnania na 1:1 proti Haife Zdroj: SITA/Milan Illík

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava hrali s Maccabi Haifa prinajmenšom vyrovnanú partiu, do Izraela však pôjdu s jednogólovým mankom po prehre 1:2 v úvodnom zápase 3. predkola Ligy majstrov.

Tréner slovenského šampióna Vladimír Weiss bol napriek tomu na svoje mužstvo hrdý a tvrdí, že v budúcotýždňovej odvete sa pokúsi o zázrak.

Slovan prestrieľal súpera 8:6, navrch mal trochu prekvapujúco aj v držaní lopty. "Myslím, že sme videli európsky futbal čo sa týka kvality aj nasadenia. Pokúsime sa vonku o zázrak, súper bol veľmi silný na lopte. Góly sme dostali po neskorom pristúpení k hráčovi, dve vyložené šance Milan chytil. Chcelo to ešte jeden gól navyše, s remízou by som bol dnes spokojný.

Hráči vydali zo seba všetko, bol to vynikajúci futbal, takýto silný súper na lopte nebol Olympiakos ani Bazilej. Hráčov som za výkon pochválil. Budeme v utorok v Haife bojovať o nemožné a uvidíme, aký priebeh bude mať zápas. Snažíme sa o postup do Ligy majstrov, budeme hrať na víťazstvo," povedal Vladimír Weiss.

Zápas bol ochudobnený o absenciu dvoch kreatívnych hráčov, na domácej strane Vladimíra Weissa a v tíme hostí Tjaronna Cheryho. "Nám chýbal Vlado, Maccabi zasa Chery, čiže dvaja technickí hráči a tvorcovia hry. My sme mali Jabovo brvno, ale aj oni mali ťažké strely, ktoré sa neskončili gólom. Pôjdeme tam uvoľnení, musíme hrať na riziko, ale bude to tam ešte ťažšie aj kvôli tomu, že budú hrať pred domácim publikom. Musíme byť sebavedomí a ja verím, že sa nám to môže podariť zvrátiť," poznamenal kouč Slovana.

Koncovka nie je v tejto sezóne silná stránka jeho tímu, aj v stredu sa viacero sľubných šancí neskončilo gólom. "My sme naše jednu-dve dobré šance, ktoré normálne dávame, nepremenili. Futbal sa hrá na góly a oni dali o jeden viac. Vyhrali a treba to hodnotiť objektívne, ale verím, že v odvete zabojujeme o postup."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Maccabi Haifa Vladimír Weiss st.
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Martina Kriková
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy