Grécka polícia sa blíži k objasneniu vraždy fanúšika: Toto je okruh podozrivých

Futbaloví chuligáni Futbaloví chuligáni

ATÉNY - Grécka polícia, ktorá vedie vyšetrovanie vraždy 29-ročného futbalového fanúšika AEK Atény, zúžila zoznam podozrivých. Sú medzi nimi deviati Chorváti, traja Gréci a jeden Albánec.

Grécky fanúšik prišiel o život v násilnom konflikte medzi priaznivcami AEK a Dinama Záhreb, ku ktorému došlo v pondelok v Aténach pred úvodným zápasom 3. predkola Ligy majstrov.

Pitva Michalisa Katsourisa potvrdila, že príčinou jeho smrti bola bodná rana. Polícia predpokladá, že Katsouris sa snažil brániť sa pred útočníkom, ktorý mu spôsobil smrteľnú ranu ostrým predmetom. O desať minút vykrvácal, uviedol webový portál sdna.gr.

Násilnosti medzi súperiacimi fanúšikovskými skupinami vypukli v Aténach v pondelok večer pred zápasom 3. predkola Ligy majstrov UEFA medzi domácim AEK Atény a Dinamom Záhreb, ktorý sa mal hrať na štadióne AEK v utorok. Po tragickej udalosti sa vedenie súťaže rozhodlo preložiť prvý duel na utorok 15. augusta o 20.00 h v Záhrebe. Odveta v Aténach je na programe v sobotu 19. augusta o 20.45 SELČ.

Nepokoje vypukli v pondelok v okolí štadióna AEK Atény, keď fanúšikovia Dinama zaútočili na domácich a spôsobili aj značné majetkové škody. Grécka polícia pritom predtým dostala upozornenie, že v súvislosti s duelom v Aténach môže prísť k incidentom zo strany chorvátskych výtržníkov. Napriek tomu nezabránila ich vstupu na územie krajiny a zábery na sociálnych sieťach ukazovali konvoje chorvátskych áut, ktoré na začiatku týždňa mierili do gréckej metropoly.

Ultras skupina priaznivcov Dinama pod názvom Bad Blue Boys (BBB) je v Chorvátsku dlhodobo spájaná s krajnou pravicou a nacionalistickými prejavmi, kým fanúšikovia AEK sú v Európe známi ľavicovými a antifašistickými postojmi.

Viac o téme: AEK Atény Dinamo Záhreb Vražda fanúšika
  • Autor: © Zoznam/

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy