VIDEO Trnava prežila poľské peklo: Spartak, ťah je na vás a najlepších fanúšikoch v krajine

Na snímke tréner Spartaka Michal GašparíkNa snímke tréner Spartaka Michal Gašparík Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

POZNAŇ - Futbalisti Spartaka Trnava si vzhľadom na priebeh úvodného zápasu 3. predkola Európskej konferenčnej ligy proti Lechu Poznaň zachovali šance na postup.

Vo štvrtkovom stretnutí ťahali od úvodu za kratší koniec, poľský klub si vypracoval dvojgólové vedenie, no v závere duelu zabezpečil Spartakovcom iba gólové manko (1:2) pred budúcotýždňovou odvetou obranca Lukáš Štetina. Hlavný tréner Spartaka Michal Gašparík po zápase uviedol, že Lech to nebude mať v odvete jednoduché.

Trnavčania vstúpili do stretnutia veľmi pasívne. Od úvodu sa zatiahli do defenzívneho bloku a tvorbu hry prenechali na Lech. Domáce mužstvo však preukázalo kvalitu a dokázalo sa vysporiadať s prehusteným priestorom. V prvom dejstve dominoval tretí tím uplynulého ročníka poľskej Ekstraklasy v držaní lopty v percentuálnom pomere 80:20. Odmena za aktivitu pre Poliakov prišla až na začiatku druhého polčasu, keď sa po 30 sekundách hry presadil Filip Marchwinski.

"Počítali sme s tým, že budú mať viac z hry. Plán bol, tak ako prvý polčas, sa dobre brániť a spoliehať sa na nejaké štandardky alebo protiútoky. Najväčšia škoda je prvého gólu po príchode z kabín, potom si ešte viac verili," uviedol brankár Spartaka Dominik Takáč.

Tréner Trnavy Michal Gašparík hodnotí zápas proti Lechu Poznaň

Poznaň prvý gól upokojil a po hodine hry dokázala odskočiť na rozdiel gólu. Tentoraz defenzíva nereagovala na narážačku v šestnástke, po ktorej prekonal Takáča nórsky reprezentant Kristoffer Velde. Šance na postup do play-off zachoval hosťom v 87. minúte skúsený obranca Lukáš Štetina, ktorý mal o pár minút v nadstavenom čase na kopačke aj vyrovnávajúci gól, jeho zakončeniu však chýbalo umiestnenie aj razancia.

Hlavný tréner slovenského zástupcu Michal Gašparík po zápase prízvukoval, že jeho tím nedokázal reagovať na vysoké postavenie domácich, no zároveň si myslí, že pre favorita dvojzápasu nebude o týždeň na štadióne Antona Malatinského jednoduché potvrdiť postup.

"Vedeli sme, že Lech začne aktívne, bude dlho držať loptu a hrať nátlakovo. Nedokázali sme sa pri ziskoch lopty sa na nej dlhšie udržať, pretože súper mal vysoké postavenie, čo nám robilo veľké problémy. Nemalo by sa stávať to, čo sa stalo v prvej minúte druhého polčasu. Chystali sme sa na to, aby boli hráči koncentrovaní, bol to nešťastný moment, že sa dvaja hráči nedohodli s odkopom a inkasovali sme.

Následne Lech ožil, dostal sa na koňa a po peknej narážačke zvýšil na 2:0. Nám pomohli striedajúci hráči, znížili sme na 1:2 a možno pri troche šťastia sme mohli vyrovnať. To, čo sme pred prvým zápasom chceli, aby bola otvorená odveta, sa nám splnilo a Lech to u nás nebude mať ľahké," povedal kouč Spartaka.

Tréner Lechu John van den Brom hodnotí zápas so Spartakom

Brankár Takáč čelil v stretnutí dovedna ôsmim streleckým pokusom. Oba góly inkasoval na strane ihriska, kde mal za chrbtom domáci "kotol". "Nie je to sranda. Určite to bolo cítiť, hlavne keď dali druhý gól a začal celý sektor hučať, tak aj na hráčoch Lechu bolo vidieť, že si ešte viac veria. Chvalabohu, že sme to potom ustáli a dali gól, skoro aj druhý, to sme si možno ani nezaslúžili. Výsledok je prijateľný, doma je aspoň o čo hrať. Verím, že príde čo najviac ľudí a budú nás hnať tak, ako ich fanúšikovia," dodal 24-ročný brankár Trnavy.

Odveta je na programe vo štvrtok 17. augusta (20.00 h) na štadióne Antona Malatinského v Trnave. Víťaz sa v play-off o skupinovú fázu EKL stretne so zdolaným zo súboja 3. predkola Európskej ligy (EL) medzi Slaviou Praha a SC Dnipro-1. Ukrajinský klub hrá svoje domáce zápasy v Košiciach.

Viac o téme: Spartak Trnava Michal Gašparík Lech Poznaň Európska konferenčná liga