VIDEO Triler do poslednej sekundy a víťazný koniec: Španielsky futbal prepísal vlastné dejiny

Radosť Španielok po postupe do semifináleRadosť Španielok po postupe do semifinále Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

WELLINGTON - Futbalistky Španielska sa po prvý raz prebojovali do semifinále majstrovstiev sveta, v ňom ich čakajú Švédky.

Španielky zvíťazili vo štvrťfinále nad Holandskom 2:1 po predĺžení, reprezentantky Švédska zdolali výber Japonska 2:1.

Vo Wellingtone pred 32.021 divákmi poslala Španielky do vedenia Maria Caldenteyová v 81. minúte, keď premenila penaltu po faule Stefanie van de Gragtovej. Práve kapitánka Holanďaniek v prvej minúte nadstaveného času vyrovnala na 1:1, ale v 111. minúte napokon rozhodla Salma Parallueloová.

"Neprestávali sme veriť. Zápas priniesol veľa emotívnych rozhodnutí a gól od Salmovej, to bola číra radosť," uviedol kouč Jorge Vilda.

Švédky išli do vedenia na štadióne v Aucklande po zásahu Amandy Ilestedtovej v 32. minúte, po prestávke poistila ich triumf pred 43.217 divákmi Filippa Angeldalová z penalty. V 87. minúte sa podarilo znížiť Honoke Hajašiovej, v záverečnom tlaku Japoniek už severanky odolali.

Ďalšie semifinálové dvojice tvoria Austrália a Francúzsko (12. augusta 9.00 SELČ) a v rovnaký deň na seba narazia aj Anglicko s Kolumbiou (12.30 h).