Dokáže nahradiť najdrahšieho obrancu sveta? RB Lipsko angažovalo talentovanú defenzívnu posilu

Francúzsky futbalista Castello Lukeba sa stal novou posilou RB Lipsko.Francúzsky futbalista Castello Lukeba sa stal novou posilou RB Lipsko. Zdroj: Instagram/RB Lipsko

LIPSKO - Francúzsky futbalista Castello Lukeba sa stal novou posilou RB Lipsko. Nemecký klub zaplatil Lyonu za dvadsaťročného obrancu 34 miliónov eur. Lukeba podpísal s účastníkom Bundesligy päťročnú zmluvu.

Francúzsky stopér odohral v uplynulých dvoch ročníkoch v drese Lyonu 58 stretnutí v Ligue 1. Ďalších šesť štartov pridal v Európskej lige.

"Prichádzam do skvelého klubu s veľkými ambíciami. Lipsko znamená špecifický štýl futbalu a neustálu cestu nahor. Je to skvelé miesto pre mladých hráčov, ktorí sa môžu rozvíjať na najvyššej úrovni, čo už v minulosti dokázalo viacero francúzskych hráčov," citovala z jeho vyhlásenia agentúra AP. Súčasťou dohody medzi klubmi sú aj bonusy a Lyon dostane 20 percent z ďalšieho prestupu obrancu.

Lukeba by mal byť náhradou za chorvátskeho obrancu Joška Gvardiola, ktorý prestúpil do Manchestru City za 90 miliónov eur. Na stopérskom poste by mal hrať po boku krajana a spoluhráča z reprezentácie do 21 rokov Mohameda Simakana.

Viac o téme: Olympique Lyon RB Lipsko Castello Lukeba
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/RB Lipsko
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy