Manchester City pri víťaznom vstupe prišiel o veľkú hviezdu: Musí sa upokojiť a vyčistiť si hlavu

Zľava hráč Burnley Zeki Amdouni a hráči Manchestru City Erling Haaland a Kevin De Bruyne kľačia na kolenách pred začiatkom zápasuZľava hráč Burnley Zeki Amdouni a hráči Manchestru City Erling Haaland a Kevin De Bruyne kľačia na kolenách pred začiatkom zápasu Zdroj: TASR/AP/Nigel French

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City vykročili úspešne za obhajobou anglického titulu. V úvodnom stretnutí nového ročníka Premier League zvíťazili v piatok na pôde nováčika z Burnley 3:0. Nepríjemnosťou pre zverencov trénera Pepa Guardiolu môže byť zranenie tvorcu hry Kevina DeBruyneho, ktorý má opäť problém so zadným stehenným svalom.

Belgický reprezentant odohral úvodných 23 minút, nahradiť ho musel Mateo Kovačič. "Nanešťastie, opäť sa zranil. Ten istý problém a na tom istom mieste ako v zápase Ligy majstrov. Závisí to od vážnosti zranenia, ale mal by byť mimo niekoľko týždňov. Musí sa upokojiť a vyčistiť si hlavu. Už sa z podobnej situácie dokázal úspešne vrátiť a dokáže to znovu," konštatoval podľa AFP Guardiola.

Úvodné dva góly City v sezóne dal už do prestávky Erling Haaland. Prvý už v 4. minúte, druhý v 36. minúte po pohotovom zakončení z otočky s pomocou brvna. Po zmene strán pridal poistku Rodri. Nórsky kanonier sa strelecky odmlčal na šesť duelov, no proti Burnley opäť našiel fazónu.

"Musel som skrátka pracovať ďalej. Zostať pokojný a nesústrediť sa na negatívne veci," prízvukoval Haaland podľa AP.

Vpravo hráč Manchestru City Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Nigel French

Majú pred sebou historickú výzvu

Žiaden anglický klub nedokázal vo viac ako 130-ročnej histórii najvyššej súťaže získať titul štyrikrát v sérii, "Citizens" tak majú pred sebou veľkú výzvu.

"Nie sme aktuálne ešte v najlepšej fyzickej forme, no pokúsime sa nestratiť veľa bodov v tejto fáze súťaže. Mnoho tímov bude v tomto období trpieť. Veľa závisí od mentality, nám sa podarilo prekonať súpera rýchlo a za to som veľmi vďačný," poznamenal Guardiola.

Sprava tréner Manchestru City Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Nigel French

Kompany proti svojim

Pre jeho oponenta mal duel špeciálnu príchuť, Vincent Kompany má pred štadiónom City i sochu, ktorá pripomína jeho dlhoročnú službu klubu. Bývalý belgický reprezentant bol pilier obrany "belasých" v rokoch 2008-2019. Teraz však vedie "vínovočervených" a priviedol ich po roku opäť do Premier League.

Úradujúci šampión bol pre Burnley napokon veľkým sústom, hoci ešte za stavu 0:1 mali domáci šance na vyrovnanie. Neuspeli Luca Koleosho a ani Zeki Amdouni. "V zápase bolo viacero momentov, za ktoré môžem byť na hráčov hrdý," pochvaľoval si Kompany.