Domáce futbalistky rozjasali Austráliu: Na MS po patovej dráme prepísali históriu!

Austrálske futbalistky jasajú po postupe do semifináleAustrálske futbalistky jasajú po postupe do semifinále Zdroj: SITA/AP/Tertius Pickard

BRISBANE - Futbalistky Anglicka zvíťazili v sobotňajšom štvrťfinálovom zápase majstrovstiev sveta nad Kolumbiou 2:1. Favoritky duelu dokázali otočiť nepriaznivý stav a postúpili do semifinále. Rozhodujúci presný zásah zaznamenala v 63. minúte útočníčka Alessia Russová. Angličanky sa v semifinále stretnú s domácou Austráliou.

Domáce hráčky sa prvýkrát v histórii prebojovali do semifinále MS. V sobotňajšom štvrťfinálovom stretnutí zdolali v Brisbane Francúzky 7:6 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako v riadnom hracom čase a predĺžení gól nepadol.

Austrálčanky väčšinu času dominovali, no veľa čistých šancí sa v zápase nezrodilo. Francúzky chytili v predĺžení druhý dych, dokázali aj rozvlniť sieť, ale gól neplatil pre predchádzajúci faul. V nervydrásajúcom záverečnom rozstrele rozhodla až desiata séria, v ktorej Vicki Bechová svoj pokus nepremenila a na strane Austrálie bola úspešná Cortnee Vineová. Francúzky zaváhali z bieleho bodu celkovo štyrikrát, Austrálčanky iba trikrát.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Španielky a Švédky. Duel sa odohrá v utorok 15. augusta od 10.00 SELČ v Aucklande. Austrálčanky vyzvú Anglicko v rovnakom čase o deň neskôr v Sydney.