Peter Sagan boj o miestenku na OH do Paríža nevzdáva: Fanúšikom oznámil dôležitú novinu

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na MS v horskej cyklistike v Glasgowe 63. miesto. Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na MS v horskej cyklistike v Glasgowe 63. miesto. Zdroj: SITA/AP/Tim Goode/PA

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan bude v roku 2024 pretekať za tím Specialized Factory Racing v horskej cyklistike.

Značka vybavenia Specialized patrí medzi dlhoročných sponzorov trojnásobného majstra sveta v cestnej cyklistike. Tridsaťtriročný Sagan chce po konci kariéry na ceste reprezentovať Slovensko v cross country na budúcoročných OH v Paríži.

Sagan to potvrdil pre portál Cyclingnews po tom, ako v sobotu na majstrovstvách sveta v Škótsku obsadil 63. miesto. Značku Specialized priniesol aj do tímu TotalEnergies, v ktorom do konca sezóny pôsobí.

Do OH v Paríži zostáva menej ako rok a Sagana čaká náročný boj o získanie dostatočného počtu bodov na to, aby sa kvalifikoval a mohol pretekať za Slovensko. V hre je aj možnosť, že dostane od organizátorov voľnú kartu.

"Tento rok ešte musím dokončiť sezónu na ceste s tímom TotalEnergies. Potom sa uvidí na budúcu sezónu. Musím 3. septembra absolvovať klasiku Plouay, v polovici septembra ma čakajú ďalšie preteky a sezónu zakončím pretekmi vo Vendé," citoval Sagana portál cyclingnews.com.

Viac o téme: Peter Sagan Horská cyklistika Specialized Factory Racing
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá