Hokej ako pred 100 rokmi v jeho začiatkoch: Fanúšikovia krúžkujú v kalendári 17. február 2024

Skokanský mostík v KlingenthaliSkokanský mostík v Klingenthali

KARLOVY VARY/KLINGENTHAL - Hokejisti Karlových Varov a Plzne odohrajú 17. februára budúceho roka extraligový zápas pod holým nebom pri skokanskom mostíku v nemeckom Klingenthale.

Na tlačovej konferencii o tom informovali organizátori akcie Hockey Outdoor Triple, ktorá sa uskutoční k desiatemu výročiu vzniku druhej nemeckej hokejovej ligy. Okrem západočeského derby sa v krušnohorskom stredisku uskutočnia ďalšie dve stretnutia. V piatok 16. februára sa stretnú saskí rivali Crimmitschau a Drážďany a dva dni nato budú hrať Lausitz a Regensburg.

Karlovy Vary a Plzeň odohrajú v Klingenthale zápas 4. kola, ktorý sa mal pôvodne konať v nedeľu 24. septembra v KV Arene. Pôjde o šieste stretnutie pod holým nebom v histórii extraligy.

Spolumajiteľ plzenského klubu Martin Straka očakáva vysokú návštevnosť. "Stretnutia boli vždy plné a očakávam, že to bude tvrdý súboj," povedal novinárom. Plzeň už má skúsenosť so zápasom pod holým nebom, v januári 2016 hrala s Brnom na futbalovom štadióne za Lužánkami.

"Budeme viac sledovať predpoveď počasia a podľa toho sa pripravíme a oblečieme. Keď bude svietiť slniečko, tak si budeme musieť urobiť čiary pod očami tak, aby sa nám to neodrážalo. Už máme minulú skúsenosť," uviedol plzenský útočník Jakub Lev.

Vstupenky na Hockey Outdoor Triple sa predávajú na webe www.hockey-outdoor-triple.com a taktiež v sieti Ticketmaster. Všetky lístky sú na státie, stoja 35 eur (845 korún) a 28 eur (677 korún).

Karlovarský klub čaká premiéra pod holým nebom. "Samozrejme, veľmi sa tešíme. Určite si to užijeme a verím, že aj pre fanúšikov to bude skvelé. Bude to zase niečo nové a výborný zážitok pre všetkých," povedal karlovarský útočník Jiří Černoch.

Ako prví zmerali sily pod holým nebom sily hokejisti Pardubíc a Brna (4:2) v januári 2011, kedy zápas na plochodrážnom štadióne vo Svítkove sledovalo 17.140 divákov. O päť rokov neskôr za Lužánkami Kometa najprv porazila Plzeň (5:2) a potom podľahla Sparte (2:4). Divácky rekord sa posunul na 18.514 a potom dokonca na 21.500 divákov.

V januári 2020 sa hráči Sparty a Litvínova (3:2) stretli na futbalovom štadióne v Drážďanoch, kde zápas sledovalo na tribúnach dokonca 32.009 divákov. V doteraz poslednom zápase pod holým nebom sa tento rok v januári stretli Třinec a Brno (6:1) na Tehelnom poli v Bratislave.

Hrať sa malo aj v Špindlerovom Mlyne pod zjazdovkou vo Svätom Petre, kde boli na december roku 2020 plánované zápasy prvoligových tímov Kladna s hrajúcim majiteľom Jaromírom Jágrom proti Vrchlabí a extraligový súboj Hradca Králové s pražskou Spartou. Akciu Winter Hockey Games v pôvodnom termíne zhatila pandémia koronavirusu a bola niekoľkokrát odložená.

Podľa posledných správ z minulého novembra sa malo hrať tento rok v decembri v Prahe. Na webových stránkach je však už akcia bez ďalších podrobností v súčasnosti nazývaná ako Winter Hockey Games 2024.

Viac o téme: HC Energie Karlovy Vary HC Plzeň
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy