Fanúšikovia United v napätí očakávajú kľúčový verdikt: Bol to ťažký prípad pre všetkých

Mason GreenwoodMason Greenwood Zdroj: SITA/AP/Cath Ivill

MANCHESTER - Anglický futbalový klub Manchester United je blízko k rozhodnutiu o tom, či má Mason Greenwood v tíme budúcnosť.

Dvadsaťjedenročný útočník naposledy nastúpil v drese "Červených diablov" v januári 2022, vo februári tohto roku ho zbavili obvinení z napadnutia a pokusu o znásilnenie.

Klub sa začiatkom roka vyjadril, že v Greenwoodovom prípade sa ešte uskutoční interný proces. O jeho pozícii odvtedy neprebehla žiadna oficiálna komunikácia, až do jeho zaradenia na zoznam hráčov pre sezónu 2023/24 v polovici júna.

"Fáza zisťovania faktov nášho vyšetrovania je teraz dokončená a sme v záverečnej fáze rozhodovania o Masonovej budúcnosti. Na rozdiel od mediálnych špekulácií, toto rozhodnutie ešte nebolo prijaté a v súčasnosti je predmetom intenzívnych interných úvah," citovala z vyhlásenia klubu agentúra AP.

Greenwood je odchovanec United, v klube pôsobí od svojich siedmich rokov. Za A-tím odohral 129 zápasov, v ktorých strelil 35 gólov a pridal 12 asistencií.

"Bol to ťažký prípad pre všetkých, ktorí sú spojení s Manchestrom United a chápeme názory, ktoré vyvolal vo verejnej sfére. Žiadame o trpezlivosť počas toho, ako sme vo finálnej fáze tohto starostlivo premysleného procesu," dodal klub.

Viac o téme: Manchester United FC Mason Greenwood
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy