Absolútne netradičný debakel: Slovenskí hokejisti si zo súpera spravili trhací kalendár

Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

FÜSSEN - Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov zakončila Turnaj štyroch krajín v nemeckom Füssene jednoznačným víťazstvom 13:0 nad rovesníkmi z Rakúska.

Gólom a štyrmi asistenciami sa v drese "šestnástky" blysol štrnásťročný útočník Timothy Kazda. V troch dueloch získal celkovo 11 bodov (5+6).

Mužstvo Michala Blanára zaznamenalo počas prvého medzinárodného podujatia v sezóne 2023/24 dva jasné triumfy a jednu prehru. Okrem Rakúšanov zdolalo aj Nemcov 6:1, naopak v úvodnom zápase na turnaji nestačilo na Švajčiarov a podľahlo im 3:6.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 16 rokov (Füssen/Nem.)

Rakúsko – SLOVENSKO 0:13 (0:2, 0:6, 0:5)
Góly: 4. Floriš (Habda, Varga), 15. Rausa (Ďurčo, Kazda), 27. Šuranyi (Rausa, Ďurčo), 28. Rezničák (Imriška, Kazda), 29. Kubát (Kizák), 30. Stankoven (Ďurčo, Imriška), 32. Zvolenský (Habda, Kazda), 38. Kazda (Macák, Kovalčík), 42. Zvolenský (Matta), 43. Ondrejčák (Kubát, Kazda), 48. Floriš (Kubát, Macák), 49. Kizák (Šuranyi, Ondrejčák), 53. Ďurčo (Rausa, Stankoven), vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1

Zostava SR 16: Urban (32. Barcák) – Kovalčík, Floriš, Šuranyi, Koiš, Syrný, Imriška, Varga – Rausa, Ďurčo, Stankoven – Rezničák, Macák, Kazda – Zvolenský, Habda, Matta – Kizák, Ondrejčák, Kubát

Hlas po zápase /zdroj hockeyslovakia.sk/

Michal Blanár, tréner SR 16: "Čakal nás papierovo najslabší súper na turnaji, napriek tomu sme sa naňho pripravovali s domnienkou, že to nebude ľahké. Prvú tretinu sme síce vyhrali 2:0, ale naša hra nezodpovedala očakávaniam ani pokynom, ktoré sme chlapcom rozdali pred zápasom. Aj preto sme si v kabíne prízvukovali, že sa musíme vrátiť k výkonu zo zápasu proti Nemecku. Chlapci sa vrátili na správnu cestu a zostávajúcich štyridsať minút absolútne dominovali, čo jasne podčiarkuje konečný výsledok."

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Michal Blanár Timothy Kazda