Príprava na Vueltu dopadla najlepšie, ako mohla: Roglič sa po dlhej pauze vrátil víťazstvom

Slovinský cyklista Primož RogličSlovinský cyklista Primož Roglič Zdroj: TASR/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

NEILA - Slovinský cyklista Primož Roglič v príprave na Vueltu vyhral preteky Okolo Burgosu. Tridsaťtriročný jazdec stajne Jumbo-Visma ovládol aj štvrtý etapový podnik v sezóne, v ktorom štartoval.

Žiadne iné preteky nešiel. Na Vuelte, ktorá sa začne o týždeň, bude Roglič útočiť na tretí triumf po víťazstvách v rokoch 2019-2021.

Roglič sa predstavil po dlhej pretekárskej pauze. Naposledy štartoval na Giru d'Italia, na ktorom slávil výhru koncom mája. Predtým opanoval Okolo Katalánska a Tirreno-Adriatico.

V pretekoch Okolo Burgosu sa bývalý skokan na lyžiach dostal na čelo po víťazstve v tretej etape, o deň skôr s tímom vyhral časovku družstiev. Ďalšie prvenstvo Roglič pridal v záverečnej piatej etape pretekov kategórie ProSeries. Vo finiši porazil kolegov z úniku Brita Adama Yatesa a Rusa Alexandra Vlasova, ktorý skončil celkovo druhý so stratou 39 sekúnd.

Na Vuelte bude s Rogličom štartovať aj ďalšia hviezda Jumbo-Visma úradujúci dvojnásobný šampión Tour de France Dán Jonas Vingegaard. Holandská stajňa môže ako prvá mať v jednej sezóne víťaza všetkých troch Grand Tours.

Viac o téme: Primož Roglič Jumbo-Visma Okolo Burgosu