Mbappé na lavičke a strata ďalších bodov: Parížania prežívajú krízu po všetkých smeroch

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Lewis Joly

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom nedokázali naplno bodovať ani v druhom stretnutí nového ročníka francúzskej Ligue 1.

Parížania remizovali v sobotnom zápase na pôde Toulouse FC 1:1. Svoj prvý gól v sezóne strelil útočník Kylian Mbappé, ktorý sa len nedávno vrátil späť do tréningového procesu po vyradení z kádra.

Mbappé začal duel na lavičke, no španielsky tréner Luis Enriqué vytiahol svoju najväčšiu ofenzívnu zbraň po zmene strán za stavu 0:0. V 51. minúte sa spolu s najlepším kanonierom uplynulého ligového ročníka dostal na ihrisko aj krídelník Ousmane Dembele, pre ktorého to bol debut za PSG po príchode z FC Barcelona.

Mbappé si hneď o necelých 10 minút vykoledoval v pokutovom území faul od Rasmusa Nicolaisena a po hodine hry poslal Paríž do vedenia. Obhajca titulu však prišiel o plný bodový zisk v 87. minúte, keď v šestnástke fauloval Achraf Hakimi a z bieleho bodu zabezpečil deľbu bodov Zakaria Aboukhlal.

Celý duel opäť odohral za úradujúceho šampióna slovenský obranca Milan Škriniar. V defenzívnom rozostavení tentoraz figuroval po boku kapitána Marquinhosa. "Výsledok je sklamaním. Za remízu môže aj nedostatok šťastia," uviedol 53-ročný kouč, ktorý sa odmietol vtiahnuť do debaty o tom, prečo začal Mbappé zápas ako náhradník: "Viem, že vy médiá máte radi tieto kontroverzné otázky, ale ja môj štáb budeme naďalej riadiť veci tak, ako uznáme za vhodné."

Pre Mbappého to bol prvý duel od 21. júla, keď na Ázijskom turné vypadol z kádra po odmietnutí podpísať nový kontrakt. Dvadsaťštyriročný zakončovateľ sa vrátil k tímu minulú nedeľu po tom, čo viedol "konštruktívne a pozitívne diskusie" s klubom.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Luis Enrique Kylian Mbappé