Prvé zakopnutie doposiaľ stopercentnej Podbrezovej: Spartak Trnava vyhral prvý zápas v sezóne

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení góluNa snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 4. kola Niké ligy na domácom trávniku nad FK Železiarne Podbrezová 2:0 a pripísali si prvý triumf v sezóne. Naopak, hostia stratili prvýkrát body a figurujú na druhom mieste o skóre za Žilinou.

Trnava sa dostala do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď Bukata pristavil loptu Bainovičovi a ten strelou zo strednej vzdialenosti napol sieť. Druhý gól padol tri minúty po zmene strán, Štefánik odcentroval zľava a Breznik upravil hlavou na 2:0.

4. kolo Niké ligy:
FC Spartak Trnava - FK Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0)
Góly: 45.+3 Bainovič, 48. Breznik. Rozhodoval: Kišš, ŽK: Kompan, Oseni, Procházka, Bainovič - Bajo, Grešák, Bartoš, 2716 divákov.

Trnava: Takáč - Šulek (79. Koštrna), Štetina (46. Ujlaky), Gorosito, Breznik - Bukata (67. Procházka), Bainovič, Štefánik -Azango (74. Ofori), Ristovski, Oseni (74. Daniel)

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Bakaľa, Oravec - Kováčik, Bajo (46. Špyrka), Paraj (61. Assinor), Grešák (70. Talakov) - Galčík (86. Kuzma), Kabongo, Ďatko (61. Blahút)

hlasy po zápase /zdroj: fcspartaktrnava.sk/:
Michal Gašparík, tréner Spartaka): "Mám veľkú radosť z výhry, aj z toho, že sme vtiahli chalanov čo nehrali s Lechom do hry. Podali dobrý výkon, ktorý nám zabezpečil triumf nad lídrom. Bolo tam veľmi veľa dobrých výkonov. Ten zápas sme mohli rozhodnúť skôr, mali sme viac šancí, ustrážili sme si po dlhej dobe aj nulu vzadu. Nie je to ľahké nastupovať medzi pohárovými zápasmi, pretože tú energiu a emóciu sústreďujete na väčšie duely. Potrebovali sme tri body a som za ne vďačný.“

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "To, že sme hrali zápas v tejto dobe, sme si mysleli, že by sme ho mohli zvládnuť. Majú náročný program, viem, kde je ich pozornosť. Ukázala sa kvalita Trnavy, keď nebudeme hrať na 100 percent, tak neuspejeme. Prvý polčas bol vyrovnaný, my sme sa do zakončenia nedostali, súper mal dve šance a jednu pretavili do gólu. Zlom bol v druhom góle, keď dohrali štandardku. Trnava bola lepšia, mali sme veľa priemerných výkonov, naše šance sme nepremenili a prehrali sme.“

Dunajská Streda uspela v Zlatých Moravciach

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v nedeľňajšom zápase 4. kola Niké ligy na ihrisku Zlatých Moraviec 2:0. Pre domácich to bola tretia prehra v sezóne, po ktorej sú s jedným bodom na priebežnom 10. mieste o skóre pred Michalovcami a Košicami. Dunajská Streda ešte neprehrala a po druhom víťazstve v sezóne je s 8 bodmi na priebežnom 4. mieste za 9-bodovými Žilinou, Podbrezovou a Trenčínom.

Hostí poslal do vedenia v 23. minúte Káčer, keď sa po Ramadanovej prihrávke zbavil protihráča a strelou z hranice šestnástky prestrelil brankára Slávika. Domáci sa snažili o ofenzívu, najmä v druhom polčase pridali v snahe o vyrovnanie. Ich najväčšiu šancu nevyužil v 74. minúte Gono, keď sa vyznamenal brankár Popovič. Skóre zápasu uzavrel striedajúci Veselovský. Vyťažil z vabanku, ku ktorému sa domáci odhodlali v nadstavenom čase, keď sa do šestnástky vybral aj brankár Slávik.

ViOn Zlaté Moravce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)
Góly: 23. Káčer, 90.+4 Veselovský. Rozhodovali: Smolák - Bednár, Poláček, ŽK: Čonka, Gono, Mondek, Nagy - Niarchos

Zlaté Moravce: Slávik - Suľa, Moško, Nagy, Čonka - Gono, Duga, Švec (57. Mijič) - Mondek (75. Nsumoh), Čerepkai, Weir (57. Brenkus)

Dunajská Streda: Popovic - Alex Pinto, Risvanis, Csinger, Andzouana - Káčer, Dimun, Ramadan (76. Veselovský) - Trusa (88. Niarchos), Herc (90.+3) Gruszkowski, Gavrič (76. Mendez)

hlasy po zápase:

Vladimír  Cifranič, tréner Z. Moraviec: "Súhlasím s kolegom, že prvý polčas bol do 20 minúty vyrovnaný, po góle sa hostia  upokojili. Škoda, že sme nedokázali vyrovnať z čistej šance, po zmene strán sme išli do rizika, prešli sme na dvoch útočníkov. Nám citeľne chýba koncovka, hráme iba po 16-tku. napriek tomu, že na tréningoch sa 70 percent venujeme hlavne ofenzívnej časti.

Gól na 0:2 bol dôsledok našej snahy o vyrovnanie, keď sme poslali do šestnástky súpera aj brankára Slávika. V ďalších stretnutiach musíme byť agresívnejší, nebezpečnejší. Verím, že príde zápas, kedy to strelecky prelomíme. Ďakujem fanúšikom za podporu, verím že nabudúce prídu zas."

Adrián Guľa, tréner DAC-u: "Hlavne gratulujem mužstvu k výhre a ďakujem fanúšikom za podporu. Prvý polčas sme hrozili z kontier. Veľmi nám pomohol prvý gól, po ktorom sme sa upokojili. Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné. Vion predviedol veľmi sympatický výkon. Nám odišli Kalmár a Krstovič, chvíľu potrvá, kým si to všetko sadne ako má. Veľmi si cením čisté konto a dva strelené góly."

Viac o téme: FC Spartak Trnava FC ViOn Zlaté Moravce FC DAC 1904 Dunajská Streda FK Železiarne Podbrezová