Volejbalový sviatok pre naše reprezentantky: Slovenky spoznali osemfinálového súpera

Slovenské volejbalistkySlovenské volejbalistky Zdroj: Profimedia

TURÍN - Slovenské volejbalistky nastúpia v osemfinále ME vo Florencii proti Bulharsku.

To si zaistilo druhé miesto v B-skupine po víťazstve 3:1 nad Švajčiarskom a proti Slovenkám, ktoré skončili v "déčku" tretie, nastúpi v nedeľu 27. augusta. Pôjde o historicky tretí vzájomný zápas týchto tímov, doposiaľ ťahalo vždy za kratší koniec Slovensko.

Oba tímy mali už pred stretnutím istý postup a zviedli priamy súboj o druhé miesto. Švajčiarky zaskočili v prvom sete súpera, keď vyhrali 25:21. V ďalšom priebehu však Bulharky nedopustili drámu a ukazovali čoraz lepšiu hru - záverečný set vyhrali na 13.

Slovenky sú vo vyraďovačke druhýkrát v histórii, naposledy sa im to podarilo na domácej palubovke v roku 2019, keď vypadli v osemfinále s Taliankami.