Výkon hodný svetovej triedy: Slovenská dvadsiatka na úvod s tesnou prehrou proti Švédom

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov v Poprade počas prípravy na augustové IIHF majstrovstvá sveta U20. Na snímke hlavný tréner Ivan Feneš. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov v Poprade počas prípravy na augustové IIHF majstrovstvá sveta U20. Na snímke hlavný tréner Ivan Feneš. Zdroj: TASR/Milan Kapusta

NYKÖPING - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vstúpila do Turnaja piatich krajín vo švédskom Nyköpingu prehrou 3:4 s domácimi rovesníkmi.

Slováci viedli ešte v 55. minúte po druhom zásahu Alexa Šoteka v stretnutí 3:2, v 57. však Švédi vyrovnali a 31 sekúnd pred treťou sirénou zariadil ich triumf v presilovke Hugo Petterson. Mladí reprezentanti nastúpili do stretnutia s troma draftovanými hráčmi v zostave - obrancom Maximom Štrbákom a útočníkmi Alexom Čiernikom s Adamom Žlnkom.

Slovákov čakajú na kvalitne obsadenom podujatí ešte tri duely v nasledujúcich troch dňoch. Už vo štvrtok od 15.30 h nastúpia proti Fínom, o 24 hodín neskôr proti Švajčiarom a v sobotu uzavrú turnaj od 14.00 h proti Čechom.

Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov v Nyköpingu:

Švédsko - Slovensko 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Góly: 8. Engström (Smeds), 27. Pählsson (Larsson), 57. Fransson (Kant, Nordberg), 60. Petterson (Lagerberg, Engström) – 5. Šotek, 48. Repčík (Čiernik, Kmec), 55. Šotek (Repčík, Čiernik). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Štrbák (SR 20) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 35:26. Rozhodovali: Wedin, Holm - Lunden, Nilsson, 212 divákov.

zostava SR 20: Eliáš – Štrbák, Nátny, Kmec, Baran, Žabka, Pišoja, Eperješi, J. Chromiak – Žlnka, Repčík, Čiernik – L. Jendek, Suchý, Šotek – Kopecký, Kukumberg, Cedzo – Masnica, Dej, Gabriel.

hlas po zápase /hockeyslovakia.sk/:

Ivan Feneš, tréner SR 20: "Úvodný zápas s domácimi Švédmi nám síce výsledkovo nevyšiel, napriek tomu musím povedať, že náš výkon bol hodný svetovej triedy. Bohužiaľ, nedali sme si šancu zvíťaziť. Inkasovali sme 5-minútový trest a minútu pred koncom tretej tretiny sme sa nechali hlúpo vylúčiť. Mali sme príliš veľa trestov, čo je na tejto úrovni trestuhodné.

Chlapci napriek nim ukázali, že majú svoju kvalitu. So Švédmi držali krok celý zápas. Rozhodli ho detaily a možno aj troška šťastia v prospech súpera. Vo štvrtok náš čakajú Fíni, ktorí nastúpia na prvý turnajový duel, čiže budú v miernej výhode. Ale nevadí. Aj na majstrovstvách sveta nás čaká náročný program, preto veríme, že odohráme dobrý zápas so želaným koncom."

Viac o téme: Slovensko 20 Turnaj piatich krajín Ivan Feneš Švédsko 20