Hrôza a totálne poníženie Slovenska: Turnaj ukončili bez zisku jediného bodu!

Na snímke slovenská reprezentantka Barbora KapičákováNa snímke slovenská reprezentantka Barbora Kapičáková Zdroj: hockeyslovakia.sk

ŠEN-ČEN - Slovenské hokejové reprezentantky neuspeli ani vo svojom záverečnom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie MS v čínskom Šen-čene. V sobotu podľahli Rakúsku 1:2 a so šampionátom sa rozlúčili s nulovým bodovým ziskom a so skóre 4:12.

Zverenky fínskeho trénera Arta Sieppiho mali pred stretnutím s Rakúšankami istý zostup do B-skupiny I. divízie, s turnajom sa chceli rozlúčiť triumfom. Počas celého zápasu mali hernú i streleckú prevahu (46:15), no v koncovke sa presadili až v závere zásluhou Nikoly Rumanovej.

Dánky, Rakúšanky i Holanďanky mali v konečnej tabuľke rovnaký počet bodov (9), v prospech severaniek hovorila najlepšia bilancia v minitabuľke troch družstiev. Dánky skončili na 2. mieste, Rakúšanky obsadili tretie a Holanďanky konečné štvrté miesto.

A-skupina I. divízie MS hokejistiek:
SLOVENSKO - Rakúsko 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 57. Rumanová (Leskovjanská, Blichová) - 35. Fazokasová (Meixnerová, Trummerová), 45. Grascherová (Artnerová). Rozhodovali: Ketonenová (Fín.), Whiteová (USA) - Gutauskasová (Kan.), Suchaneková (Poľ.), vylúčené: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2057 divákov.
zostava SR: Rišianová - Košecká, L. Šulíková, Vysokajová, Drábeková, Sternová, Leskovjanská, A. Šulíková – L. Halušková, Korenková, Hlinková – Bednáriková, Tóthová, Rumanová – Ištocyová, Kapičáková, Dobiášová – Blichová, R. Halušková

hlas po zápase /zdroj hockeyslovakia.sk/:
Arto Sieppi, tréner SR: "Hráčky počas celého zápasu bojovali a vo všetkých troch tretinách prestrieľali súperky. Vypracovali si veľké množstvo šancí, odohrali kvalitné presilovky, ale strelili jediný gól. Naopak, Rakúšanky sa dostali do štyroch alebo piatich nebezpečných zakončení, z ktorých vyťažili dva góly. V závere sme stiahli brankárku, hrali sme v šiestich proti štyrom, následne v situácii šiestich proti piatim, ale puky sme posielali iba do brániacich hráčok alebo do rakúskej brankárky, ktorá nás dnes doslova zastavila. Dievčatám nemôžem nič uprieť, som hrdý na to, že na ľade odovzdali všetko počas celého turnaja, ale, bohužiaľ, neprinieslo to priaznivé výsledky."
      
ďalší výsledok:
Dánsko - Nórsko 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Čína - Holandsko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

      
konečná tabuľka:
1. Čína 5 5 0 0 0 14:6 15**
2. Dánsko 5 3 0 0 2 14:8 9**
3. Rakúsko 5 3 0 0 2 8:5 9
4. Holandsko 5 3 0 0 2 13:12 9
5. Nórsko 5 1 0 0 3 10:17 3
6. SLOVENSKO 5 0 0 0 5 4:12 0*

* - zostup do B-skupiny I. divízie MS
** - postup do elitnej kategórie

Viac o téme: Slovensko Rakúsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy