VIDEO Chceme Messiho! Djokovič, Damon a spol. sledovali rozprávkový debut kráľa Lea v MLS

Lionel Messi má za sebou úspešný debut v MLSLionel Messi má za sebou úspešný debut v MLS Zdroj: SITA/AP/Eduardo Munoz Alvarez

NEW YORK - Lionel Messi má za sebou úspešný debut v MLS. Jeho tím Inter Miami triumfoval na pôde New Yorku Red Bulls 2:0, argentínsky futbalista strelil v 89. minúte druhý gól zápasu. Na ihrisko sa dostal v 60. minúte ako striedajúci hráč.

Tridsaťšesťročný útočník nefiguroval v základnej zostave svojho tímu, fanúšikovia veľkú časť prvého polčasu hlasno skandovali:  "Chceme Messiho!" Na ihrisko sa dostal po prestávke, v Inter viedol v tom čase 1:0 zásluhou gólu Diega Gomeza.

Minútu pred koncom si Messi v šestnástke vymenil loptu s Benjaminom Cremaschim a po peknej akcii uzavrel skóre duelu. Víťazná séria Miami sa od Messiho príchodu predĺžila na deväť zápasov. Argentínčan strelil v týchto stretnutiach 11 gólov a pridal 4 asistencie.

Zápas sledovalo vyše 26-tisíc divákov, medzi nimi bolo aj desiatky celebrít vrátane Matta Damona, Fata Joea, DMC a mnohých špičkových tenistov, ktorí sa predstavia na US Open, vrátane Novaka Djokoviča. Duel vysielali naživo aj na obrovskej obrazovke na Times Square.

Viac o téme: Lionel Messi Novak Djokovič MLS New York Red Bulls Inter Miami