V Európskej lige excelujú, doma idú od desiatich k piatim: Sevilla opäť pustila perie

Hráči Sevilly oslavujú gólHráči Sevilly oslavujú gól Zdroj: TASR/AP/Jose Breton

SEVILLA - Futbalisti Sevilla FC prehrali v domácom zápase 3. kola španielskej La Ligy s Gironou 1:2 a stále čakajú na prvý triumf v ligovej sezóne 2023/2024. V tabuľke sú bez bodu na poslednom 20. mieste, Girona poskočila na druhé miesto.

Girona išla do vedenia v 16. minúte po zásahu Yangela Herreru, v nadstavenom čase 1. polčasu vyrovnal Nemanja Gudelj. Po prestávke rozhodol o triumfe hostí v 56. minúte Aleix Garcia.

Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom prehrala na pôde Granady 2:3. Na konte tak má stále jediný bod a v priebežnej tabuľke figuruje na 16. mieste. Valjent odohral za hostí celý zápas, jeho spoluhráč Dominik Greif sledoval duel z lavičky náhradníkov.

La Liga - 3. kolo:
Sevilla FC - FC Girona 1:2 (1:1)
Góly: 45.+2 Gudelj - 16. Herrera, 56. Garcia

Cadiz CF – UD Almeria 1:1 (0:0)
Góly: 59. Hernandez - 90.+5 Kaiky, ČK: 90.+10 San Emeterio - 50. Gonzalez po 2. ŽK

Granada CF - RCD Mallorca 3:2 (1:1)
Góly: 13. Rubio, 46. Zaragoza, 70. Uzuni (z 11 m) – 38. Prats, 87. S. Costa
/M. Valjent odohral celý zápas, D. Greif (obaja Mallorca) na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: RCD Mallorca Sevilla FC Granada CF UD Almería FC Girona Cádiz CF