VIDEO Niké liga i Serie A: Bývalý ostrostrelec DAC pokračuje v streleckej fazóne

Slovenský futbalista SSC Neapol Stanislav Lobotka (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení góluSlovenský futbalista SSC Neapol Stanislav Lobotka (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zdolali v 2. kole Serie A doma Sassuolo 2:0.

Úradujúceho majstra poslal v 16. minúte do vedenia z jedenástky kanonier Victor Osimhen, triumf poistil po hodine hry kapitán Giovanni Di Lorenzo. Štyri minúty predtým nepremenil pokutový kop domáci útočník Giacomo Raspadori.

Hostia dohrávali s 10 hráčmi, v 51. minúte dostal červenú kartu za nešportové správanie sa Maxime Lopez. Neapol tak bodoval naplno aj v druhom zápase sezóny, so 6 bodmi figuruje na 2. mieste tabuľky o skóre za lídrom AC Miláno. Sassuolo ešte nedalo gól a je bez bodu na poslednej 20. priečke. Nedarí sa ani Laziu Rím, ktoré podľahlo FC Janov 0:1 a takisto čaká v novom ligovom ročníku na prvý bod.

V ďalšom zápase hráči US Lecce remizovali na ihrisku AC Fiorentina 2:2. Úspešný debut v najvyššej talianskej súťaži absolvoval v drese hostí Nikola Krstovič. Čiernohorský útočník, ktorý donedávna pôsobil v Dunajskej Strede, prišiel na ihrisko v 72. minúte a po štyroch minútach gólom uzavrel skóre na konečných 2:2.