VIDEO Primitivizmus v priamom prenose: Americkí diváci rozplakali nemeckú tenistku

Nemecká tenistka Laura SiegemundováNemecká tenistka Laura Siegemundová Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Nemecká tenistka Laura Siegemundová po vyradení v 1. kole US Open s domácou favoritkou Coco Gauffovou kritizovala správanie newyorského publika.

Americkí diváci dávali najavo nespokojnosť s pomalou hrou Siegemundovej, bučali na ňu a oslavovali jej chyby po prvom podaní.

"Som veľmi sklamaná, ako sa ku mne ľudia správali. Nemali ku mne žiadny rešpekt, nemali žiadny rešpekt k dobrému tenisu. Bolí to," vyhlásila s plačom Siegemundová na tlačovej konferencii po porážke 6:3, 2:6, 4:6.

"Takéto nefér správanie proti hráčke, čo nie je Američanka, som zažila zatiaľ len na tomto kurte. Je to prvýkrát, čo na tlačovej konferencii plačem," uviedla tridsaťpäťročná veteránka.


Devätnásťročná favoritka Gauffová sa počas zápasu sťažovala na to, že Siegemundová si dáva medzi výmenami viac času na prípravu, ako dovoľujú pravidlá. Rozhodca Nemke udelila dve napomenutia, vďaka ktorým svetová šestka Gauffová získala bod.

"Áno, trvá mi to dlho. Mala by som byť rýchlejšia. Na druhej strane je to môj štýl hry. A oni sa ku mne správali, ako keby som bola zlý človek," pokračovala Siegemundová v kritike newyorského publika.

Na US Open pritom rodáčka zo Stuttgartu zažila jedny z najlepších okamihov v kariére, v ženskej a miešanej štvorhre vo Flushing Meadows získala v rokoch 2016 a 2020 oba svoje grandslamové tituly. "Budem sa sem vracať, ale len preto, že je to grandslam. Rozhodne nie kvôli tomu, aby som ľuďom predviedla šou. Keď sa správajú takto, žiadnu šou si nezaslúžia," dodala víťazka dvoch turnajov WTA Tour vo dvojhre.

Viac o téme: US Open Laura Siegemundová Coco Gauffová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/VidsThatRFun, YouTube/US Open Tennis Championships
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy