Tak predsa: Kľúčová správa športovej federácie rozjasala Rusko a Bielorusko!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

KODAŇ - Svetová bedmintonová federácia (BWF) od februára pustí ruských a bieloruských reprezentantov ako neutrálnych športovcov do medzinárodných súťaží.

Vedenie organizácie dva dni po skončení majstrovstiev sveta v Kodani oznámilo, že Rada BWF schválila pravidlá návratu športovcov s ruskými a bieloruskými pasmi do turnajov počnúc 26. februárom 2024.

BWF vylúčil zástupcov oboch krajín zo súťaží vlani v marci po invázii Ruska na Ukrajinu. Tento rok v apríli vedenie federácie oznámilo, že nezistilo žiadne uspokojivé ospravedlnenie pre zrušenie ich suspendácie.

Odmietlo tak nasledovať odporúčanie Medzinárodného olympijského výboru, ktorý vyzval jednotlivé športové zväzy, aby reprezentantom z Ruska a Bieloruska umožnili návrat za jasne daných podmienok ako neutrálnym športovcom.

Teraz ale svoj postoj BWF prehodnotila. "Máme pocit, že rozhodnutie zrušiť suspendáciu ruských a bieloruských športovcov, ktorí spĺňajú kritériá pre účasť ako individuálni neutrálni športovci, je pozitívny krok vpred v rámci nášho úsilia o podporu mieru a solidarity," uviedol vo vyhlásení prezident BWF Poul-erik Hoyer.

Viac o téme: Bielorusko Rusko Svetová bedmintonová federácia BWF Poul-erik Hoyer
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy