VIDEO Veľké jubileum dopadlo fiaskom: Williamsová utrpela najťažšiu porážku v kariére

Americká tenisová legenda Venus Williamsová počas US Open 2023Americká tenisová legenda Venus Williamsová počas US Open 2023 Zdroj: SITA/AP/Jason DeCrow

NEW YORK - Jubilejný 100. zápas na US Open sa skončil pre Venus Williamsovou najťažšou grandslamovou porážkou. Štyridsaťtriročná americká tenistka, ktorá turnaj v rokoch 2000 a 2001 ovládla, podľahla belgickej kvalifikantke Greet Minnenovej 1:6, 1:6.

V prvom kole sa v New Yorku lúčila tretíkrát za sebou, z úvodných 21 štartov na US Open pritom mala v prvom kole bezchybnú bilanciu 21:0.

Dvadsaťšesťročná Minnenová prišla na svet v auguste 1997, mesiac predtým, než Williamsová pri debute vo Flushing Meadows došla do finále. "Bolo pre mňa neuveriteľné zahrať sa s takou legendou. Mám k nej ohromný rešpekt. To, že v 43 rokoch stále hrá, je naozaj úžasné," povedala na kurte Minnenová.

"Má skvelé údery, skvelý servis... Snažila som sa ju rozbehať, čo to len šlo," dodala. Priznala, že pred koncom zápasu bola z blížiacej sa výhry nad legendou rozrušená. "Srdce mi tĺklo naozaj veľmi rýchlo."

Vystúpenie najstaršej hráčky v pavúku si užili diváci na zaplnenom štadióne a do šatní vyprevadili Williamsovú búrlivým potleskom podobne ako vlani jej mladšiu sestru Serenu. Tá sa pred rokom v New Yorku lúčila s kariérou a pred týždňom priviedla na svet druhú dcéru. Sedemnásobná grandslamová šampiónka Venus si zatiaľ myšlienky na lúčenie nepripúšťa.

"To vám nepoviem," odpovedala na priamu otázku, kedy si myslí, že zavesí raketu na klinec. "Neviem to. Neviem, prečo sa vôbec pýtate," dodala s úsmevom.

Viac o téme: Venus Williamsová US Open Greet Minnenová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/US Open Tennis Championships
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy