VIDEO Česko na senzáciu nedosiahlo, volejbalistky Turecka piatykrát po sebe v semifinále ME

Turecká volejbalistka Melissa Theresa Vargasová sa teší so spoluhráčkami po zisku bodu vo štvrťfinálovom zápase Turecko - Poľsko na ME vo volejbale žien v BruseliTurecká volejbalistka Melissa Theresa Vargasová sa teší so spoluhráčkami po zisku bodu vo štvrťfinálovom zápase Turecko - Poľsko na ME vo volejbale žien v Bruseli Zdroj: TASR/AP/Virginia Mayo

BRUSEL - Turecké volejbalistky porazili vo Florencii 3:0 na sety Poľsko a postúpili piatykrát za sebou na majstrovstvách Európy do semifinále. Ich piatkovým súperom bude ďalší suverén doterajšieho priebehu šampionátu Talianska.

Držiteľky striebra a dvoch bronzov z posledných troch ME Turkyne zdolali Poľsko 25:23, 25:22 a 25:18. V siedmich zápasoch turnaja doteraz stratili len dve sady, z toho jednu v skupine s českými reprezentantkami.

Turecké volejbalistky sa tešia Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Virginia Mayo

Spoluorganizátorky majstrovstiev Talianky kráčajú za obhajobou titulu ešte jednoznačnejšie, zatiaľ neprehrali ani set.

Aj srbské volejbalistky sa prebojovali do semifinále ME. Obhajkyne striebra a úradujúce majsterky sveta zdolali v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí v Bruseli Češky 3:1 a po úvodnom sete nepripustili senzáciu. V semifinále sa stretnú s Holanďankami.