Neuveriteľný debakel Slovana! Belasí zažili na Cypre gólový horor a totálnu blamáž

Na snímke uprostred hráč Slovana Juraj Kucka a vľavo hráč cyperského Aris LimassoluNa snímke uprostred hráč Slovana Juraj Kucka a vľavo hráč cyperského Aris Limassolu Zdroj: TASR/CNA - MARIOS GREGORIOU

LIMASSOL - Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do skupinovej fázy Európskej ligy. Po triumfe 2:1 na domácom ihrisku prehrali v odvete play off na pôde Arisu Limassol hladko 2:6 a predstavia sa v skupine Európskej konferenčnej ligy. Žreb skupín oboch súťaží sa uskutoční v piatok 1. septembra.

Slovan štvrtkový duel na Cypre vôbec nezvládol, domáci si už v prvom polčase vypracovali dvojgólový náskok. Dva góly dal Yannick Gomis, tretí pridal slovenský legionár v službách Arisu Július Szöke. V drese "belasých" sa presadil David Strelec.

Po prestávke dosiahol hetrik Gomis a demontáž Slovana zavŕšili Mihlali Mayambela a Morgan Brown. V závere už len skorigoval debakel striedajúci Tigran Barseghjan.

Slovan mal prvú šancu v zápase, keď v 4. minúte odcentroval Tolič, ale Strelec so Zuberuom nedokázali dopraviť loptu do siete. Strelec mal o pár minút neskôr ďalšiu šancu, ale loptu poslal po zemi len do náručia Vanu.

Na snímke vľavo brankár Galéria fotiek (3) Na snímke vľavo brankár Slovana Milan Borjan inkasuje gól, vpravo bráni Kevin Wimmer (Slovan) Zdroj: TASR/CNA - MARIOS GREGORIOU

Domáci sa po týchto akciách nadýchli k aktivite a aj oni si vypracovali prvé šance. Najskôr bol Borjan v akcii po strele Gomisa z hranice pokutového územia a potom dvakrát zlikvidoval pokusy Mayambelu z pravej strany. Na brankára Slovana "nevyzrel" ani Stepiňski. Tlak domácich však priniesol ovocie v 21. minúte, keď sa po centra zľava presadil Gomis a poslal Limassol do vedenia.

"Belasí" zostali otrasení a už o dve a pol minúty inkasovali opäť, keď medzeru v defenzíve Slovana využil Szöke - 2:0. Po tomto góle sa hra vyrovnala a v 37. minúte hráči slovenského majstra udreli. Kucka poslal skvelú prihrávku na Strelca a útočník Slovana znížil na 2:1.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (3) Na snímke vľavo hráč Slovana Dávid Strelec oslavuje gól Zdroj: TASR/CNA - MARIOS GREGORIOU

Domáci však išli do kabín s dvojgólovým náskokom, keď v siedmej minúte nadstaveného času vyskočil po rohovom kope najvyššie Gomis a hlavou poslal loptu do siete.

Po zmene strán sa ako prvý dostal do šance Zuberu, ktorý dostal prihrávku z pravej strany do päťky, ale loptu netrafil dobre a Vana si vydýchol. Arisu následne vyšla prvá ofenzívna akcia v druhom polčase, Mayambela trafil spoza šestnástky do brvna a odrazenú loptu upratal do bránky Gomis a zavŕšil hetrik.

Tréner Weiss po tomto góle poslal na ihrisko trojicu nových hráčov vrátane uzdraveného Čavriča, no vytúžený zvrat v zápase neprišiel. Naopak, v 66. minúte po chybe Borjana strelil Mayambela piaty gól Cyperčanov. Tréner "belasých" potom opäť striedal, defenzívu posilnili Lichý a Vojtko, ale ofenzívna lavína domácich sa valila ďalej a v 72. minúte zvýšil striedajúci Brown už na 6:1.

Limassol si potom pohodlne strážil náskok. V 88. minúte prestrelil brankára Vanu striedajúci Barseghjan, Aris sa však bezpečne dokráčal ku hladkému triumfu.

odvetný zápas play off EL:
Aris Limassol - ŠK Slovan Bratislava 6:2 (3:1)
Góly: 21., 45.+7 a 51. Gomis, 24. Szöke, 66. Mayambela, 72. Brown - 37. Strelec, 88. Barseghjan. Rozhodovali: Lambrechts - de Weirdt, Monteny (všetci Bel.), ŽK: Szöke - Kankava, Wimmer, Tolič
Aris: Vana - Boakye (62. Brown), Brorsson, Yago, Caju - Struski, Szöke (78. Uroševič) - Mayambela, Gomis (79. Babicka), Montnor (46. Bengtsson) - Stepiňski (62. Moucketou-Moussounda)
Slovan: Borjan - Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat (70. Vojtko) - Kucka, Kankava, Tolič (58. Barseghjan) - Marcelli (58. Abubakari), Strelec (70. Lichý), Zuberu (58. Čavrič)
/prvý zápas 1:2, Aris postúpil do skupinovej fázy EKL/

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Aris Limassol