Ohlasy na krásny futbalový večer v Košiciach: Nenašiel sa jediný človek, ktorý by neveril v postup

Na snímke tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík Na snímke tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Futbalisti Spartaka Trnava postúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovom odvetnom zápase play off zdolali v Košiciach ukrajinský tím Dnipro-1 2:1 po predĺžení.

Víťazný gól strelil v 106. minúte Martin Bukata. V prvom stretnutí v Trnave sa zrodila remíza 1:1. Slovenský futbal tak bude mať prvýkrát histórii dvoch zástupcov v skupinovej fáze európskych pohárových súťaží, keďže v EKL bude účinkovať aj Slovan Bratislava.

Spartak bude hrať v skupine prvýkrát od roku 2018, keď účinkoval v Európskej lige. Žreb skupinovej fázy EKL sa uskutoční v piatok 1. septembra o 14.30 h v Monaku.

hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Martin Mikovič, kapitán Spartaka: "Neskutočný pocit, počas 120 minút sme tam nechali srdce a dušu. Celý klub si zaslúžil tento postup. Proti Lechu Poznaň nám po prvom zápase asi nikto neveril, no ukázali sme, že v kabíne je sila. Klub je súdržný a tento úspech patrí celej Trnave."

Erik Daniel, strelec prvého gólu Spartaka: "Bol to ťažký zápas, víťazstvo sme si zaslúžili. Išli sme na krv, boli tam obrovské emócie. Mám rád takéto zápasy. Mal som chuť, hralo sa mi dobre. Dal som síce gól, ale mal som aj ďalšiu príležitosť. Mohli sme streliť viac gólov, nemuselo to byť také dramatické. Fanúšikovia boli úžasní, im za to ďakujem, myslím si, že sme sa im odvďačili."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Som unavený, ale cítim obrovské šťastie, aj zadosťučinenie za mravčiu robotu. Zvládli sme ďalšie predĺženie. Všetci sme verili, že sa nám to podarí, nenašiel sa jediný človek, ktorý by neveril v postup. Verili sme, že príde v predĺžení tá jedna šanca, že nepôjdeme do rozstrelu a to sa podarilo. Cítili sme energiu z hľadiska, bola atmosféra ako doma, fandili nám aj Košičania, bolo ich cítiť. Dostali k tomu krásny futbalový večer."

Viac o téme: FC Spartak Trnava Martin Mikovič Erik Daniel Michal Gašparík SC Dnipro-1
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/František Iván
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy