PSG musel vysoliť takmer 100 miliónov! Prestup na last minute, trucujúci Francúz ide za Škriniarom

Randal Kolo Muani prestúpil do PSGRandal Kolo Muani prestúpil do PSG Zdroj: Twitter/Paris Saint-Germain

PARÍŽ - Francúzsky futbalista Randal Kolo Muani zamieril v závere letného prestupového okna z Eintrachtu Frankfurt do Paríža Saint-Germain.

Pár hodín pred jeho vypršaním to pritom vyzeralo, že plánovaný prestup 24-ročného útočníka do tímu úradujúceho francúzskeho majstra stroskotal.

Podľa informácií agentúry DPA sa kluby nedokázali dohodnúť na podmienkach transferu. Napokon sa situácia zvrtla, Parížania navýšili ponuku a Kolo Muani odchádza do metropoly Francúzska za odstupné 95 miliónov eur. Ide o rekordnú transferovú sumu v histórii klubu z Frankfurtu.

"Sme hrdí na to, že sa nám podarilo priviesť do Paríža Randala Kola Muaniho. Vracia sa domov a všetci ho tu vítame. Veľmi sme po ňom túžili a sme radi, že môžeme oznámiť radostnú správu, že bude obliekať dres PSG," citoval klubový web PSG slová prezidenta Nassera Al-Khelaifiho. Hráč podpísal s PSG kontrakt do roku 2028.

Kolo Muani napriek platnej zmluve s Eintrachtom trval na svojom odchode do PSG, kde pôsobí aj slovenský obranca Milan Škriniar, a bez povolenia vynechal aj tímový tréning. Nefiguroval preto v nominácii na štvrtkový odvetný zápas play off Európskej konferenčnej ligy proti Levski Sofia.

Do nemeckého klubu prišiel vlani z Nantes, v 50 zápasoch strelil 26 gólov a pridal 17 asistencií.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Milan Škriniar Eintracht Frankfurt Randal Kolo Muani
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Paris Saint-Germain
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy