Haaland, Son a Ferguson hetrikmi zničili súperov, Chelsea doma šokujúco zlyhala

Erling Haaland a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiErling Haaland a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

LONDÝN - Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil v 4. kole Premier League nad Fulhamom hladko 5:1 a vrátil sa na čelo tabuľky.

Čistým hetrikom sa v druhom polčase blysol nórsky kanonier Erling Haaland. Tri góly strelil v sobotu aj Son Heung-min, kórejský útočník sa výrazne zaslúžil o výhru Tottenhamu na pôde Burnley 5:2. Zaváhala Chelsea, ktorá doma podľahla Nottinghamu Forest 0:1.

"Citizens" pokračujú vo vydarenom štarte, vo štvrtom zápase sezóny si pripísali štvrtý triumf. Na čele neúplnej tabuľky majú dvojbodový náskok pred dvojicou Tottenham - West Ham. Slovenský brankár Marek Rodák sledoval duel z lavičky náhradníkov, medzi tromi žrďami Fulhamu dostal opäť prednosť Nemec Bernd Leno.

Harry Wilson a Julian Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Londýnska Chelsea nestačila na Nottingham Forest, triumf hostí zariadil v 48. minúte Anthony Elanga. "The Blues" sa v úvode ročníka trápia, zo štyroch duelov vyťažili len štyri body a patrí im až 11. priečka.

Prvé body v sezóne získal nováčik Sheffield United a Everton, v ich vzájomnom stretnutí sa zrodila remíza 2:2.

Brighton & Hove Albion triumfoval na vlastnom ihrisku nad Newcastleom United 3:1, o všetky presné zásahy domácich sa postaral osemnásťročný írsky útočník Evan Ferguson. Za hostí skóroval Callum Wilson. Brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov hostí.

Premier League - 4. kolo:

Brighton & Hove Albion - Newcastle United 3:1 (1:0)
Góly: 27., 65. a 70. Ferguson - 90.+2 Wilson
/Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov hostí/

Sheffield United - FC Everton 2:2 (2:1)
Góly: 33. Archer, 45.+3 Pickford (vl.) - 14. Doucoure, 55. Danjuma

FC Brentford – AFC Bournemouth 2:2 (1:1)
Góly: 7. Jensen, 90.+3 Mbeumo - 30. Solanke, 77. Brooks

FC Burnley – Tottenham Hotspur 2:5 (1:2)
Góly: 5. Foster, 90.+4 Brownhill - 17., 64. a 67. Son Heung-min, 45.+2 Romero, 54. Maddison

FC Chelsea – Nottingham Forest 0:1 (0:0)
Gól: 48. Elanga

Manchester City – FC Fulham 5:1 (2:1)
Góly: 58., 70. a 90.+5 Haaland (druhý z 11 m), 31. Alvarez, 45.+5. Ake – 33. Ream
/M. Rodák (Fulham) na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: Chelsea Londýn Son Heung-Min Manchester City FC Fulham FC Erling Haaland