Lobotkovci vyšli naprázdno: Neapol prehral v šlágri s Laziom a stratil prvé body v sezóne

Frustrovaný Victor OsimhenFrustrovaný Victor Osimhen Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

RÍM - Futbalisti Neapola prehrali v sobotňajšom šlágri 3. kola Serie A doma s Laziom Rím 1:2 a stratili prvé body v sezóne. V drese SSC odohral celý duel slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Hostia skórovali po polhodine hry, keď Luis Alberto pätičkou poslal loptu k pravej žrdi, no vedenie im vydržalo iba dve minúty. Strela Piotra Zielinského z 20 metrov skončila s prispením teču v sieti.

Obhajcovia titulu boli v ďalšom priebehu aktívnejší, ale nedokázali premeniť svoje šance, čo sa naopak hosťom podarilo. V 52. minúte skóroval po brejku Daiči Kamada a rozhodol o triumfe Lazia. Rimania dostali loptu do siete aj v 67. a 71. minúte, no v oboch prípadoch zasiahol VAR a rozhodca góly neuznal pre ofsajdy.

Giovanni Di Lorenzo a Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

V ďalšom zápase zvíťazila Atalnata Bergamo nad Monzou 3:0 a poskočila na tretie miesto tabuľky o skóre pre štvrtý Neapol. Lazio vyhralo prvýkrát v sezóne a patrí mu 12. priečka.