VIDEO Haraslín v Česku striedajúcim hrdinom: Dvomi gólmi zariadil cennú výhru Sparty

Lukáš Haraslín a jeho gólové oslavyLukáš Haraslín a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

LIBEREC - Slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín sa v siedmom kole českej Fortuna Ligy postaral dvoma gólmi o víťazstvo Sparty Praha na ihrisku FC Slovan Liberec 2:0. Na ihrisko prišiel ako striedajúci hráč v 69. minúte a odpor domácich potom zlomil zásahmi v 69. a 77. minúte.

V prebiehajúcej sezóne zatiaľ Haraslín odohral päť ligových duelov a na konte má päť gólov. Sparta je priebežný líder tabuľky, druhá Slavia Praha má manko tri body a zápas k dobru.

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili na domácom trávniku nad Bohemians 1905 2:0.

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v siedmom kole českej Fortuna Ligy doma nad MFK Karviná 5:1. Slavia sa tak v tabuľke bodovo dotiahla na lídra Spartu Praha.

Fortuna Liga - 7. kolo

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 0:2 (0:0)
Gól: 69. a 77. HARASLÍN, ČK: 87. Pourzitidis (Liberec)
/Ľ. Tupta do 90. minúty - L. Haraslín od 59. minúty/

SK Slavia Praha - MFK Karviná 5:1 (3:1)
Góly: 13. Tijani, 38. Jurásek, 43. Jurečka (z 11m), 70. Chytil, 76. Wallem (z 11m) - 6. Akinyemi
/M.Tomič odohral celý zápas, J. Hromada od 77.min, I.Schranz sedel na lavičke náhradníkov - R. Mikuš odohral 26. min, brankár D. Holec odchytal celý zápas, D.Krčík odohral celý zápas, M.Čurma na listine zranených/

FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 1:3 (1:1)
Góly: 12. Krejčí – 41. Zmrzlý, 76. Vodháněl, 90.+6 Juliš
/P. Bajza odchytal celý zápas, S. Dancák do 86. min - M. Macík odchytal celý zápas, J. Chvátal celý zápas, D. Ventúra od 88. min+ŽK/

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 2:0 (2:0)
Góly: 9. Durosinmi, 45. Cadu
/E.Jirka do 84. minúty, brankár M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov - E. Prekop odohral celý zápas/

Viac o téme: AC Sparta Praha FC Slovan Liberec Lukáš Haraslín