VIDEO Napadnutie rozhodcu ho vyjde draho: Liga majstrov potrestala útočníka Košíc

Uprostred Hunter Fejes (Košice), vľavo Gauthier Descloux (Ženeva)Uprostred Hunter Fejes (Košice), vľavo Gauthier Descloux (Ženeva) Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Útočník HC Košice Hunter Fejes dostal od Športovej rady Ligy majstrov trest zákazu činnosti na jeden zápas a pokutu 700 eur za napadnutie rozhodcu. K incidentu došlo počas sobotňajšieho domáceho zápasu so Servette Ženeva (2:3).

Fejes sa v 54. minúte v útočnom pásme nedokázal vyhnúť jednému z hlavných rozhodcov, pričom po kontakte s ním prišiel o puk. Následne sa po ňom ohnal ľavou rukou a práve táto skutočnosť mu priťažila.

 

 

"Keď sa hráč s č. 22 pokúsil korčuľovať do otvoreného priestoru, rozhodca sa nachádzal v jeho dráhe. Kontakt telo na telo medzi rozhodcom a Fejesom sa považuje za náhodný a za súčasť hry. Dôvodom dodatočného potrestania je použitie ľavej ruky na spôsobenie fyzického kontaktu s oblasťou hlavy rozhodcu.

Športová rada vzala do úvahy, že Fejesov pohyb rukou nemusel úmyselne smerovať na hlavu rozhodcu, ale je na zodpovednosti hráča vyhýbať sa v takomto prípade fyzickej sile," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení LM. Fejes by mal košickému tímu chýbať v piatkovom zápase na ľade nemeckého majstra Red Bull Mníchov.

Viac o téme: HC Košice Servette Ženeva Hunter Fejes
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy