Čo avizovali, to splnili: Trnava hlási nové posily, prichádza aj bývalý slovenský reprezentant

Strelec gólu Ján Bernát a Matej Trusa sa tešia po strelení góluStrelec gólu Ján Bernát a Matej Trusa sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

TRNAVA - Slovenský futbalista Ján Bernát sa stal novou posilou FC Spartak Trnava. Ofenzívny stredopoliar prichádza na ročné hosťovanie z belgického klubu KWC Westerlo.

Trnavčania deklarovali po postupe do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy snahu posilniť sa na niektorých postoch. Bernát je odchovanec akadémie MŠK Žilina za ktorú odohral v našej najvyššej súťaži 61 zápasov a strelil v nich 15 gólov. Prešiel mládežníckymi reprezentáciami Slovenska, naposledy bol v dvadsaťjednotke, kde patril medzi lídrov. Pred dvoma rokmi odišiel do Belgicka, najskôr na hosťovanie, ktoré sa po roku zmenilo na prestup.

"Som šťastný, že tu môžem byť. Futbal mi už veľmi chýbal poslednú dobu, pretože som pre zranenie nemohol hrať. Som veľmi rád, že prišla ponuka z Trnavy na ročné hosťovanie a teším sa na zápasy,“ povedal Bernát pre oficiálnu stránku klubu.

Dvadsaťdvaročný hráč mal v uplynolom období problémy so zraneniami preto v belgickej Jupiler Pro League toho veľa neodohral. Do Trnavy ho prilákala aj možnosť zahrať si skupinu Konferenčnej ligy. "Európa je pre každého lákadlo. Najviac sa asi teším na Fenerbahce, je to obrovský klub. Maju 40-tisícový štadión, ktorý je stále plný. Aj ostatní súperi sú však kvalitní," konštatoval stredopoliar.

"V osobe Bernáta sa nám podarilo dotiahnuť hráča, akých je na trhu veľmi málo, alebo sú veľmi drahí. Je to overený futbalista, ktorý mal výborné výkony a čísla v Žiline a na to nadviazal aj po svojom prestupe. Trocha ho pribrzdilo zranenie, ale nebyť toho, nikdy by sa neocitol v Trnave.

Využili sme možnosť dotiahnuť ho, lebo je to kreatívny hráč, ktorý vie pracovať medzi líniami. Veľmi dobre dopĺňa šestnástku z druhej línie a v systéme, ktorý najčastejšie používame je ako doma. Je to výborný chlapec do kabíny s obrovským potenciálom a takýto hráč nám v mužstve typologicky chýbal," povedal tréner Michal Gašparík.

Trnavu posilnil aj mladý srbský stopér 

Slovenský futbalový klub Spartak Trnava angažoval mladého srbského stopéra Andreja Djuriča. Odchovanec Crvenej zvezdy Belehrad a reprezentant do 21 rokov prichádza na hosťovanie s opciou na prestup.

Djurič prešiel všetkými mládežníckymi družstvami slávneho srbského klubu. Pred dvoma rokmi bol na hosťovaní v slovinskom celku NK Domžale, kde opätovne strávil aj jarnú časť minulej sezóny. Za tento tím nastúpil na 36 zápasov a strelil dva góly. V prebiehajúcej sezóne stihol úvodné dve kolá, kde bol v základnej zostave a má skúsenosť aj z predkôl EKL, kde jeho tím prekvapivo vypadol s maltským FK Balzan po predĺžení.

Iba 19-ročný stopér má na svojom konte aj dve vystúpenia v nabitej srbskej 21-tke. "Počul som veľa o klube, o jeho slávnej histórii a o jeho fanúšikoch. Videl som štadión a zázemie klubu. Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo, prakticky za jednu noc a už som tu v Trnave, ktorá o mňa stála a som šťastný, že tu budem hrať. Veľmi sa teším na zápasy v európskom pohári, kde narazíme na super tímy a chceme vyhrať všetko, čo sa bude dať," povedal pre klubovú stránku.

Tréner Michal Gašparík potvrdil, že vyhliadnutého ho mal už dlhšie, ale až teraz sa podarilo nájsť spoločnú reč s jeho materským klubom: "Djuriča sme mali odsledovaného pred pol rokom, spolu so Zeljkovičom a Breznikom. Vtedy sa nám tohto mladého hráča nepodarilo dotiahnuť, lebo jeho cena bola pri prestupe veľmi vysoká. Teraz sa situácia trocha zmenila a podarilo sa dohodnúť sa s Crvenou Zvezdou.

Je to stopér s obrovskou medzinárodnou budúcnosťou, ktorá sa časom určite prejaví. Je typ tvrdého, nekompromisného stopéra, ktorý dokáže zahrať sprava aj zľava, s výborným súbojom a dobrou hlavou. Na svoj vek má aj solídnu rozohrávku."

Viac o téme: FC Spartak Trnava Ján Bernát KWC Westerlo Andrej Djurič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/FC Spartak Trnava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy