Definitívny koniec jednej éry: Česká tenistka odohrala posledný duel v kariére

Barbora Strýcová Barbora Strýcová Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Česká tenistka Barbora Strýcová odohrala posledné stretnutie kariéry.

37-ročná rodáčka z Plzne ukončila rozlúčkové turné prehrou vo štvrťfinále miešanej štvorhry na US Open, kde nestačila po boku Mexičana Santiaga Gonzáleza na japonsko-chorvátsky pár Ena Šibaharaová, Mate Pavič 4:6, 6:7.

Bývalá svetová jednotka vo štvorhre Strýcová ukončila kariéru kvôli tehotenstvu v roku 2021. Po narodení syna Vincenta sa vrátila tento rok v apríli na krátkodobé turné.

Zúčastnila sa turnajov v Madride, Ríme, Birminghame, Eastbourne i grandslamového Wimbledonu, kde vyhrala rovnako ako v roku 2019 s taiwanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej titul vo štvorhre. S domácimi divákmi sa rozlúčila počas augustového Prague Open.

Barbora Strýcová počas rozlúčkového Galéria fotiek (3) Barbora Strýcová Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Definitívny koniec na US Open

Strýcová definitívne uzavrela kariéru na US Open. Na poslednom grandslamovom turnaji sezóny vypadla v 1. kole dvojhry s Estónkou Kaiou Kanepiovou a ďalšie pôsobenie s Markétou Vondroušovou vo štvorhre prekazili pred osemfinále zdravotné ťažkosti jej spoluhráčky.

Na okruhu WTA získala Strýcová dva tituly vo dvojhre a 32 prvenstiev vo štvorhre. Šesťkrát triumfovala v tímovom Fed Cupe a po boku Lucie Šafářovej vybojovala tiež bronz na olympijských hrách v Riu de Janeiro 2016. Vo dvojhre jej patrilo najlepšie 16. miesto, na grandslame sa dostala najďalej do semifinále Wimbledonu spred štyroch rokov.

Barbora Strýcová a jej Galéria fotiek (3) Barbora Strýcová a jej parťáčka Sie Šu-wej sa tešia zo zisku trofeje na Wimbledone Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Česko-mexický pár začal dnešné stretnutie proti Šibaharaovej s Pavičom lepšie a viedol v prvom sete 3:1. Odvtedy však Strýcová s Gonzálezom uhrali len jednu hru a úvodný set po 34 minútach stratili.

V druhom sete si oba páry držali servis až do skrátenej hry. Vo vyrovnanej koncovke sa Strýcovej a Gonzálezovi podarilo odvrátiť jeden mečbal, druhý však už súpera využili.

Viac o téme: Barbora Strýcová US Open 2023