Už žiadny ďalší prepadák a šlamastika: Bacha na nich, LeBron a spol. chystajú mohutný útok

LeBron JamesLeBron James Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

LOS ANGELES - Dvojnásobný olympijský šampión LeBron James je pripravený znova obliecť reprezentačný dres a pomôcť tímu USA na olympijských hrách v Paríži.

Podľa serveru The Athletic už tridsaťosemročný basketbalista dokonca kontaktoval množstvo ďalších hviezd NBA a snažil sa ich presvedčiť k štartu pod piatimi kruhmi.

Štvornásobný šampión NBA doviedol hviezdne výbery USA k olympijskému zlatu v Pekingu 2008 a Londýne o štyri roky neskôr. Z Atén 2004 má v zbierke bronz. Pri zlatých úspechoch v Riu de Janeiro 2016 a pred dvoma rokmi v Tokiu nebol.

Najlepší strelec histórie NBA, ktorý sa chystá na svoju 21. sezónu v zámorskej súťaži, sa podľa The Athletic snaží zlanáriť do tímu pre Paríž ďalších elitných hráčov, ako sú Stephen Curry, Kevin Durant, Anthony Davis, Jayson Tatum či Draymond Green.

Vedenie reprezentácie podľa The Athletic o Jamesovom záujme vie, ďalej ale situáciu odmietlo komentovať. Podľa amerických basketbalových expertov ale národný tím chce postaviť čo najsilnejší výber, aby sa vyhol ďalšej blamáži po sklamaní zo štvrtého miesta na práve skončených majstrovstvách sveta.

Viac o téme: LeBron James Kevin Durant Anthony Davis Draymond Green Devin Booker Jayson Tatum Steph Curry LOH 2024 Paríž
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy