Záver stretnutia v jasnej slovenskej réžii: Proti Dánsku sokolíci udržali čisté konto!

Na snímke radosť hráčov SlovenskaNa snímke radosť hráčov Slovenska Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

VEJLE - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov vyhrali v pondelňajšom prípravnom zápase vo Vejle nad dánskymi rovesníkmi 2:0. Hostia rozhodli o svojom triumfe v závere gólmi Mária Sauera a striedajúceho Dominika Javorčeka.

Domáci síce mali hernú prevahu i viac streleckých príležitostí, Slovákov však viacerými výbornými zákrokmi podržal brankár Ľubomír Belko. Hostia hrozili najmä z brejkov, v 68. minúte Roman Čerepkai sám zoči-voči dánskemu brankárovi neuspel a o 11 minút neskôr po ďalšom rýchlom protiútoku namieril z prvej tesne mimo Tomáš Rigo.

Ďalšia kontra už Slovákom vyšla, v 80. minúte Rigo prihral M. Sauerovi a ten zvnútra šestnástky zacielil presne k žrdi - 0:1. Výhru hostí spečatil v závere Javorček, ktorého našiel pred bránou Adrián Kaprálik.

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša tak uspeli až v druhom z dvojice septembrových prípravných duelov. Minulý týždeň vo štvrtok podľahli v Uherskom Hradišti domácemu Česku 0:2. Najbližší prípravný zápas odohrajú 12. októbra, keď v Košiciach privítajú poľskú "dvadsaťjednotku".

prípravný zápas hráčov do 21 rokov:

Dánsko - SLOVENSKO 0:2 (0:0)
Góly: 80. M. Sauer, 86. Javorček. Rozhodovali: Amland - Ytterland, Lökkenberg (Všetci Nór.), ŽK: E. J. Kristensen - Šikula.

Dánsko: Jungdal - E. J. Kristensen (47. Gaael), T. Kristensen, Provstgaard Nielsen, Dorgu - Kjaergaard, Clem (47. Chukwuami), Fraulo - Kjelder Rasmussen (63. Böving), Faghir (75. Bech), Kvistgaarden (75. Adelgaard)

Slovensko: Belko - Kopásek, Leitner (63. Gomola), Kóša, Šikula - M. Sauer, Hollý (69. Rigo), Szolgai (63. Gajdoš) - Marcelli (75. Javorček), Olejník, Tučný (75. Kaprálik)

hlas po zápase /zdroj: futbalsfz.sk/:
Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: "Na zápas sme sa dobre pripravili, chlapci podali dobrý výkon. V prvom polčase to bolo z našej strany viac o defenzíve, súper ukázal svoju kvalitu. My sme dobre zatvorili nebezpečné priestory a domácich sme nepúšťali do vyložených šancí. V druhom polčase striedajúci hráči priniesli kvalitu aj do ofenzívy.

Postupom času sme si vytvorili niekoľko veľmi dobrých gólových príležitostí a začali sme byť nebezpeční pred súperovou bránkou. Následne sme dvakrát skórovali a zápas dotiahli do víťazného konca. S čím som nebol spokojný? So vstupom do druhého polčasu, v tejto fáze hry si súper vytvoril gólové príležitostí, ale brankár Belko nás podržal, čo bolo veľmi dôležité pre ďalší vývoj stretnutia.

Celkovo som rád, že sme dali príležitosť všetkým hráčom z kádra a videli sme ich v tejto náročnej konfrontácii. Tento výsledok pozitívne podporí proces postupného budovania nášho herného štýlu a zvýši sebavedomie hráčov."

Viac o téme: Slovensko 21 Prípravný zápas Jaroslav Kentoš Dominik Javorček Mario Sauer Dánsko 21