Striedanie stráží? Djokovičov úhlavný rival vyslal do sveta veľavravný odkaz

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

NEW YORK - Dlhoročný súper Novaka Djokoviča Andy Murray sa domnieva, že Srb bude dominovať svetovému tenisu ešte niekoľko rokov. Podľa dvojnásobného wimbledonského a olympijského víťaza majú mladší hráči problém dostať sa na Djokovičovu úroveň.

Tridsaťšesťročný belehradský rodák v nedeľu na US Open rozšíril svoju zbierku o 24. grandslamový titul a vyrovnal absolútny rekord Margaret Courtovej. A podľa o týždeň staršieho Murrayho sa Djokovič na tomto čísle nezastaví.

"Nemyslím, že to bolo naposledy, čo Novak vyhral grandslam," povedal Murray BBC. "Je na mladých, aby naňho tlačili a snažili sa ho predstihnúť. Ale nevyzerá to, že by sa to malo v najbližšej dobe stať," uviedol trojnásobný grandslamový šampión a bývalá svetová jednotka.

V júli ukončil po štyroch ročníkoch Djokovičovu nadvládu vo Wimbledone Carlos Alcaraz a začali zaznievať hlasy, že dvadsaťročný Španiel prevezme žezlo v tenisovom svete. Podľa Murrayho ale boli tieto úvahy predčasné.

"Všimol som si, že po Wimbledone začali všetci hovoriť, že je tu striedanie stráží, ja som si to ale nemyslel. Alcaraz je úžasný hráč, ale predvádzať konzistentne to, čo predvádza Novak, je niečo iné," uviedol Murray, ktorý s Djokovičom odohral 36 zápasov a dvadsaťpäťkrát odišiel porazený.

Djokovič by sa mal tento týždeň predstaviť v skupinovej fáze finále Davis Cupu vo Valencii, kde bude v sobotu Srbsko súperom českého tímu.

Viac o téme: Andy Murray Novak Djokovič Daniil Medvedev Carlos Alcaraz US Open 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy