Poriadne mu naložili: V Barcelone mal byť najväčšou hviezdou, zdúchol a ešte ich vodil za nos

Ousmane DembéléOusmane Dembélé Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

BARCELONA/PARÍŽ - Francúzsky krídelník Ousmane Dembélé opustil počas leta Barcelonu, aby si to namieril do Paríža Saint-Germain.

Dembelé pritom tvrdil, že je pripravený predĺžiť zmluvu v katalánskom veľkoklube, ale následne bez váhania prestúpil do PSG. Podľa vyjadrenia Enrica Masipa, poradcu prezidenta Joana Laportu sa Dembélé nezachoval seriózne, keďže vedeniu Blaugranas hovoril jedno, ale nakoniec robil iné.

"Každý musí byť z jeho odchodu trochu sklamaný. Mám rad dobrých hráčov, ale preferujem tých, ktorí sú aj oddaní veci. Musíte nájsť kombináciu oboch. Dembelé pri snahe získať novú zmluvu ukázal, že mu chýba odhodlanie. Jedeň deň odohrá zápas a na druhý deň odíde preč."

"Je veľmi jednoduché bozkávať pri góle znak svojho klubu, ale pokiaľ je niekto klubu nadovšetko zaviazaný, tak sa nepozerá po peniazoch. Alebo teda nebude v jedeň deň hovoriť niečo, čo druhý deň vyjadruje úplne inak. Radšej budem mať v tíme odchovancov alebo Raphinhu, ktorí na tréningoch zo seba dávajú všetko, ako niekoho, kto jeden deň podá výkon 9 z 10 a druhý deň 3 z 10," uviedol kriticky Laportov poradca na adresu Dembélého.

Francúzsky krídelník futbalovo vyrastal v mládežníckej akadémii Rennes, do Barcelony prišiel v roku 2017 z Borussie Dortmund, jeho pôsobenie na Camp Nou však poznačili viaceré zranenia. Napriek tomu získal s FCB tri ligové tituly a dvakrát vyhral Španielsky pohár.

Viac o téme: FC Barcelona Paríž Saint-Germain Joan Laporta Ousmane Dembele
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy